TERBISIL tabletki

  • TERBISIL to preparat przeciwgrzybiczy stosowany w leczeniu zakażeń skóry oraz paznokci spowodowanych dermatofitami, kiedy wskazane jest leczenie doustne ze względu na umiejscowienie lub rozległość zakażenia.
  • TERBISIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek terbinafiny (Terbinafini hydrochloridum)

Wskazania:
Farmakoterapia zakażeń grzybiczych wywołanych przez dermatofity (m.in. Trichophyton rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. tonsurans, T. violaceum, Microsporum canis, Epidermophyton floccosum), kiedy wskazane jest leczenie doustne ze względu na umiejscowienie lub rozległość zakażenia:
- skóry (m.in. grzybica tułowia, pachwin, stóp)
- paznokci

Działanie:
Substancja czynna jest lekiem przeciwgrzybiczym z grupy alliloamin. Terbisil wykazuje działanie grzybobójcze lub grzybostatyczne, które opiera się na hamowaniu biosyntezy ergosterolu w komórkach grzyba. Działa na dermatofity (Trichophyton rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum, Microsporum canis, Epidermophyton floccosum), pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne. Również wykazuje słabe działanie na większość drożdżaków Candida spp. Terbinafina podana doustnie nie działa na Pityrosporum versicolor. Terbisil podany doustnie dobrze się wchłania i szybko przenika do warstwy rogowej naskórka, skóry właściwej i tkanek oraz odkłada się w płytce paznokciowej. Z białkami osocza wiąże się w 99%. Ulega intensywnemu metabolizmowi w wątrobie, a jej nieaktywne metabolity są eliminowane wraz z moczem. Czas połowicznego rozpadu w fazie wchłaniania wynosi 0,8 h, w fazie dystrybucji 4,6 h, a w fazie eliminacji 17 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na terbinafinę lub jakikolwiek inny składnik preparatu Terbisil
- niewydolność nerek (klirens kreatyniny < 50 ml/min)
- brak skuteczności w leczeniu łupieżu pstrego
- dzieci
- przewlekłe lub ostre choroby wątroby

Dawkowanie Terbisil:
Preparat podaje się doustnie. Stosuje się 1 tabletkę raz na dobę przez okres 2 tygodni do 6 miesięcy, co jest zależne od grzybicy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel