TERBINAFINA tabletki

  • TERBINAFINA jest to lek stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry oraz paznokci wywołanych przez dermatofity (m.in. Trichophyton rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. tonsurans, T. violaceum, Microsporum canis, Epidermophyton floccosum).
  • TERBINAFINA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek terbinafiny (Terbinafini hydrochloridum)

Wskazania:
Leczenie zakażeń grzybiczych skóry (m.in. grzybica tułowia, pachwin, stóp) oraz zakażeń grzybiczych paznokci wywołanych przez dermatofity (m.in. Trichophyton rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. tonsurans, T. violaceum, Microsporum canis, Epidermophyton floccosum), kiedy wskazane jest leczenie doustne ze względu na umiejscowienie lub rozległość zakażenia.

Działanie:
Terbinafina jest lekiem przeciwgrzybiczym z grupy alliloamin. Wykazuje działanie grzybobójcze lub grzybostatyczne, które opiera się na hamowaniu biosyntezy ergosterolu w komórkach grzyba. Działa na dermatofity (Trichophyton rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum, Microsporum canis, Epidermophyton floccosum), pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne. Również wykazuje słabe działanie na większość drożdżaków Candida spp. Terbinafina podana doustnie nie działa na Pityrosporum versicolor. Po podaniu doustnym dobrze się wchłania i szybko przenika do warstwy rogowej naskórka, skóry właściwej i tkanek oraz odkłada się w płytce paznokciowej. Wiąże się w 99% z białkami osocza. Intensywny metabolizm terbinafiny zachodzi w wątrobie, a jej nieaktywne metabolity są eliminowane wraz z moczem. Czas połowicznego rozpadu w fazie wchłaniania wynosi 0,8 h, w fazie dystrybucji 4,6 h, a w fazie eliminacji 17 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na terbinafinę lub jakikolwiek inny składnik preparatu Terbinafina
- przewlekłe lub ostre choroby wątroby
- niewydolność nerek (klirens kreatyniny < 50 ml/min)
- brak skuteczności w leczeniu łupieżu pstrego
- dzieci

Dawkowanie Terbinafina:
Lek podaje się doustnie. Stosuje się 1 tabletkę raz dziennie przez okres 2 tygodni do 6 miesięcy, w zależności od grzybicy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel