SUMILAR kapsułki

  • SUMILAR to preparat, który dzięki zawartości inhibitora konwertazy angiotensyny i antagonisty kanału wapniowego wykazuje właściwości hipotensyjne, skutecznie obniżając ciśnienie tętnicze krwi.
  • SUMILAR kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (Ramiprilum), amlodypina (Amlodipinum)

Wskazania:
Stosować w przypadku nadciśnienia tętniczego, w celu zastępowania innych kuracji leczniczych polegających na monoterapii każdej z substancji czynnych preparatu (nieprzynoszących odpowiedniej kontroli ciśnienia).

Działanie:
Lek stanowi połączenie dwóch substancji czynnych - inhibitora konwertazy angiotensyny z antagonistą kanału wapniowego. Ramipryl określany jest mianem proleku, ulegającego hydrolizie do czynnego metabolitu - ramiprylatu, który jest inhibitorem ACE - enzymu, katalizującego proces modyfikacji angiotensyny I do (powodującej silne zwężenie naczyń krwionośnych) angiotensyny II. Zastosowanie ramiprylu skutkuje ograniczeniem poziomu angiotensyny II w osoczu, zatrzymaniem rozpadu bradykininy oraz ograniczeniem wydzielania aldosteronu. Amlodypina wykazuje właściwości antagonistyczne wobec wapnia z grupy pochodnych dihydropirydyny. Zatrzymuje proces napływu jonów wapniowych do komórek mięśnia sercowego i mięśni gładkich naczyń. Przyczynia się do ograniczenia stopnia napięcia mięśni gładkich w tętniczkach, a także oporu obwodowego i ciśnienia tętniczego krwi. Charakteryzuje się właściwościami przeciwdławicowymi. Jest to skutkiem rozszerzenia tętniczek obwodowych, co ogranicza obciążenie następcze serca oraz poprawia podaż tlenu w mięśniu sercowym w wyniku rozszerzenia głównych tętnic i tętniczek wieńcowych, w obszarach prawidłowych oraz objętych niedokrwieniem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- Ramipryl: obrzęk naczynioruchowy, pozaustrojowe procedury lecznicze prowadzące do kontaktu krwi z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym, zwężenie tętnic nerkowych (obustronne i istotne) albo zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki, ciąża, hipotonia albo niestabilność hemodynamiczna.
-Amlodypina: poważna hipotonia; wstrząs (w tym wstrząs kardiogenny), niestabilna hemodynamicznie niewydolność serca po ostrym zawale mięśnia sercowego, zwężenie drogi odpływu z lewej komory (np. zwężenie zastawki aorty znacznego stopnia).

Dawkowanie Sumilar:
Zastosować doustnie, bez względu na posiłki o stałej porze dnia. Nie należy rozpoczynać leczenia przeciwnadciśnieniowego od stosowania leku. Zazwyczaj zalecana dawka wynosi 1 tabl./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel