SUMIGRA tabletki

  • SUMIGRA dzięki zawartości sumatryptanu działa przeciwmigrenowo. Powoduje wybiórczy skurcz naczyń odchodzących tętnicy szyjnej i hamuje aktywność nerwu trójdzielnego. Łagodzi ostre napady migrenowe.
  • SUMIGRA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sumatryptan (Sumatriptanum)

Wskazania:
Stosować w przypadku ataków migreny o ostrym przebiegu, którym towarzyszy lub nie zjawisko aury.

Działanie:
Preparat wchodzi w skład grupy leków przeciwmigrenowych. Dzięki zawartości sumatryptanu jest wybiórczym agonistą receptorów serotoninowych 5-HT1. Nie wykazuje oddziaływania na inne podtypy receptora 5-HT. Substancja czynna wywołuje wybiórczy skurcz naczyń odchodzących tętnicy szyjnej, odpowiadających za dostarczanie krwi do tkanek zewnątrz- i wewnątrzczaszkowych, również opon mózgowych. Wspomniane rozszerzenie naczyń jest uważane za główny mechanizm występowania migreny. Co więcej substancja czynna blokuje czynność nerwu trójdzielnego. W efekcie tych dwóch mechanizmów, ma miejsce działanie przeciwmigrenowe, które można zaobserwować już po około 30 minutach od przyjęcia leku w dawce 100 mg.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- choroba wieńcowa bądź objawy z nią związane
- udar mózgu albo przemijający mózgowy atak niedokrwienny
- schorzenia naczyń obwodowych
- nadciśnienie oraz niewystarczająco kontrolowane nadciśnienie
- dławica odmienna
- zawał mięśnia sercowego
- niewydolność wątroby
- profilaktyka ataków migrenowych
- jednoczesne leczenie za pomocą inhibitorów MAO i oraz okres 14 dni od zakończenia ich zażywania, ergotaminy albo jej pochodnych
- podawanie osobom poniżej 18 lat albo powyżej 65 lat.

Dawkowanie Sumigra:
Stosować doustnie. Należy podawać preparat jak najszybciej po wystąpieniu dolegliwości migrenowych. U dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 50 mg, wyjątkowo dopuszczalne jest przyjmowanie dawki 100 mg. Następną tabletkę można przyjąć w czasie następnego napadu. Jeżeli po jednorazowej dawce leku symptomy ustąpią, ale atak migreny powróci, można zastosować drugą dawkę leku w ciągu kolejnych 24 h, jednak nie należy przyjmować dawki większej niż 300 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel