STORVAS tabletki

  • STORVAS to lek przyczyniający się do efektywnego obniżenia stężenia cholesterolu w organizmie (szczególnie całkowitego, trójglicerydów, frakcji LDL). Zwiększa we krwi poziom dobrego cholesterolu – HDL.
  • STORVAS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (Atorvastatinum)

Wskazania:
Lek wskazany jest do stosowania w przypadku zbyt wysokiego stężenia cholesterolu we krwi (hipercholesterolemii), nadmiaru lipidów we krwi ( hiperlipidemii), w sytuacji gry niefarmakologiczne sposoby leczenia (np. zmiana diety, aktywność fizyczna) nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Preparat zawiera atorwastatynę, która jest wybiórczym, kompetycyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA, enzymu opóźniającego prędkość procesu syntezowania cholesterolu, katalizującego modyfikację 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A do mewalonianu, stanowiącego prekursor steroli, również cholesterolu. Substancja czynna lek przyczynia się do ograniczenia poziomu cholesterolu i lipoprotein w surowicy w wyniku zatrzymywania czynności reduktazy HMG-CoA, czego skutkiem jest zatrzymanie biosyntezy cholesterolu w wątrobie. W efekcie ma miejsce wzrost liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej komórek wątrobowych, intensyfikując tym samym wychwyt i przemiany kataboliczne frakcji LDL. Lek ogranicza produkcję LDL oraz ilość cząstek LDL. Przyczynia się do nasilonego i utrzymującego się wzrostu czynności receptora LDL i równocześnie do pozytywnych przemian jakościowych krążących cząsteczek LDL. Efektywnie obniża poziom cholesterolu LDL u osób z homozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną, przeważnie nie reagujących na terapię ograniczającą poziom tłuszczów w surowicy. Substancja czynna obniża poziom cholesterolu całkowitego (o 30-46%), cholesterolu LDL (o 41-61%), apolipoproteiny B (o 34-50%) i triglicerydów (o 14-33%) oraz powoduje wzrost poziomu cholesterolu HDL i apolipoproteiny A1.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- schorzenia wątroby albo trwały wzrost czynności aminotransferaz w osoczu przekraczający 3-krotnie górną granicę normy o nieznanej przyczynie
- miopatia
- ciąża i okres laktacji
- podawanie leku kobietom w wieku rozrodczym, które nie przyjmują efektywnych metod antykoncepcji.

Dawkowanie Storvas:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych przeważnie zalecana dawka wynosi na początku 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel