STIMULOTON tabletki

  • STIMULOTON to lek wykazujący właściwości przeciwdepresyjne. Działa na bazie sertraliny, która jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Korzystnie oddziałuje na epizody depresji i zespoły lękowe.
  • STIMULOTON tabletki
Producent: Egis
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sertralina (Sertralinum)

Wskazania:
Lek wskazany jest do stosowania w przypadku epizodów dużej depresji (także w ich profilaktyce), zaburzeń lękowych z atakami lęku z agorafobią albo bez agorafobii, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u pacjentów dorosłych i osób pediatrycznych w wieku 6-17 lat. Stosować również przy zespole lęku społecznego (fobii społecznej) i zespole lęku pourazowego (PTSD).

Działanie:
Preparat zaliczany jest do kategorii leków przeciwdepresyjnych. Zawiera sertralinę, czyli selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Charakteryzuje się nieznacznym oddziaływaniem na wychwyt zwrotny noradrenaliny i dopaminy. Podawana w dawkach terapeutycznych substancja czynna blokuje wychwyt serotoniny w trombocytach krwi. Badania dowodzą, że nie działa pobudzająco, sedatywnie, cholinolitycznie ani kardiotoksycznie. Ponadto nie wykazuje wpływu na sprawność psychomotoryczną. Lek nie oddziałuje na przekaźnictwo katecholaminergiczne oraz nie posiada powinowactwa do receptorów dopaminergicznych, adrenergicznych, muskarynowych, serotoninowych, histaminergicznych, GABA-ergicznych ani benzodiazepinowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- równoczesne przyjmowanie sertraliny z nieodwracalnymi inhibitorami MAO z uwagi na ryzyko zespołu serotoninowego
- rozpoczynanie leczenia preparatem co najmniej 2 tygodnie od zaprzestania kuracji nieodwracalnym inhibitorem MAO
- równoczesne przyjmowanie pimozydu

Dawkowanie Stimuloton:
Stosować doustnie. Zaleca się rozpoczynanie leczenia: w przypadku epizodów depresji i ZO-K: od dawki 50 mg/24h, zaburzeń lękowych z napadami lęku z agorafobią albo bez agorafobii, zespołu lęku pourazowego (PTSD), fobii społecznej: od dawki 25 mg/24h. Po upływie 7 dni dawkę można zwiększyć do 50 mg/24h.
U dzieci i młodzieży z ZO-K w wieku 13-17 lat: na początku podawać 50 mg/24h; w wieku 6-12 lat: na początku 25 mg x 1/24h; po 7 dniach dawka może być zwiększona do 50 mg x 1/24h. Nie należy stosować dawki większej niż 200 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel