SYMLUKAST tabletki

  • SYMLUKAST to preparat doustny przeznaczony do stosowania u dzieci w celu leczenia i profilaktyki astmy. Zawarty w nim montelukast wykazuje właściwości przeciwastmatyczne i przeciwzapalne.
  • SYMLUKAST tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sól sodowa montelukastu (Montelukastum natricum)

Wskazania:
Preparat wskazany jest w przypadku astmy, która nie jest wystarczająco kontrolowana za pomocą dotychczasowych metod leczenia (wymagającej zastosowania dodatkowego leczenia). Stosować w profilaktyce pojawiania się symptomów astmy wysiłkowej. Podawać dzieciom od 2 roku życia.

Działanie:
Lek ma postać tabletek do rozgryzania i żucia. Preparat zaliczany jest do szerokiej grupy leków przeciwastmatycznych, przeznaczonych do stosowania ogólnego. Zawarty w nim montelukast jest wysoce wybiórczym antagonistą cysteinylowego receptora leukotrienowego CysLT1. Blokuje skurcz oskrzeli spowodowany wdychaniem LTD4. Efekt rozszerzenia oskrzeli zauważalny jest już w ciągu 2 h od zastosowania doustnego. Preparat blokuje wczesną i późną fazę reakcji skurczowej oskrzeli po kontakcie z czynnikiem uczulającym Ogranicza liczbę eozynofilów we krwi obwodowej i w drogach oddechowych, wspiera kliniczną kontrolę astmy. Po zastosowaniu doustnym ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Symlukast:
Stosować doustnie. Dzieciom w wieku 6-14 lat podawać 1 tabl. do rozgryzania i żucia 5 mg x 1/24h wieczorem. Dzieciom w wieku 2-5 lat podawać 1 tabl. do rozgryzania i żucia 4 mg x 1/24h wieczorem. Tabl. do rozgryzania i żucia stosować na 1 h przed albo 2 h po jedzeniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel