SYMESCITAL tabletki

  • SYMESCITAL to doustny lek przeciwdepresyjny. Zawarty w nim escytalopram łagodzi objawy zaburzeń lękowych i depresyjnych, ponieważ jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny.
  • SYMESCITAL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
escitalopram (Escitalopramum)

Wskazania:
Lek stosować w przypadku występowania znacznych epizodów depresyjnych. zaburzeń lękowych z atakami lęku z agorafobią albo bez agorafobii, fobii społecznej, zaburzeń lękowych uogólnionych oraz nerwicy natręctw.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany do grupy leków przeciwdepresyjnych. Zawiera escytalopram, który jest wybiórczym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny o znacznym powinowactwie do pierwotnego miejsca wiązania. Łączy się również z miejscem allosterycznym na transporterze serotoniny, z 1000-krotnie mniejszym powinowactwem. Substancja czynna nie wykazuje powinowactwa albo posiada nieznaczne powinowactwo do znacznej liczby receptorów (także receptorów 5-HT1A, 5-HT2, DA, D1 i D2, receptorów alfa1-, alfa2- i beta-adrenergicznych oraz cholinergicznych receptorów muskarynowych, receptorów histaminowych H1, receptorów opioidowych i receptorów benzodiazepinowych). Po zastosowaniu preparat ulega niemalże całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego, bez względu na obecność jedzenia. Swoje najwyższe stężenie we krwi osiąga w ciągu 4 godzin po przynajmniej kilkukrotnym zastosowaniu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- równoczesne przyjmowanie niewybiórczych, nieodwracalnych inhibitorów MAO, odwracalnych inhibitorów MAO-A (np. moklobemidemu) albo odwracalnych nieselektywnych inhibitorów MAO – linezolidemu
- zespół wydłużonego odstępu QT
- jednoczesne podawanie innych preparatów przyczyniających się do wydłużenia odstępu QT.

Dawkowanie Symescital:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. Przy epizodach depresji stosować dawkę wynoszącą 10 mg x 1/24h. Przy zaburzeniach lękowych z atakami lęku z agorafobią lub bez agorafobii, przez pierwsze 7 dni stosować 5 mg/24h, a potem 10 mg/24h. Nie stosować więcej niż 20 mg/24h. Przy fobii społecznej podawać dawkę wynoszącą 10 mg/24h. Przy nerwicy natręctw i zaburzeniach lękowych uogólnionych stosować na początku 10 mg/24h. W razie potrzeby, w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta zwiększyć do 20 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel