SUVARDIO tabletki

  • SUVARDIO to lek doustny zawierający rozuwastatynę, który odpowiada za przeciwdziałanie rozwojowi i powikłań miażdżycy. Ponadto przyczynia się do ograniczenia poziomu złego cholesterolu (LDL).
  • SUVARDIO tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rozuwastatyna (Rosuvastatinum)

Wskazania:
Lek zaleca się podawać w przypadku pierwotnej hipercholesterolemii albo mieszanej dyslipidemii (typu IIb), w celu uzupełnienia zdrowego trybu życia (szczególnie jeśli zmiana sposobu żywienia i aktywność fizyczna nie przyniosły oczekiwanych rezultatów). Stosować również przy rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii.

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie rozuwastatyny, która stanowi selektywnego i kompetencyjnego inhibitora reduktazy HMG-CoA, enzymu zmniejszającego prędkość modyfikacji 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora cholesterolu. Preparat powoduje wzrost ilości receptorów dla LDL na powierzchni komórek wątroby, dzięki czemu możliwe jest wychwytywanie i katabolizm LDL. Blokuje produkcję VLDL w wątrobie, czego skutkiem jest ograniczenie całkowitej ilości LDL i VLDL. Po zastosowaniu doustnym substancja czynna najwyższe stężenie osiąga w osoczu po upływie około 5 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- zaburzenia pracy wątroby, również trwały wzrost czynności aminotransferaz w surowicy i aktywność jednej z nich ponad 3-krotnie większa niż górna granica wartości uznanych za prawidłowe (GGN) o niewyjaśnionej etiologii
- zakłócenia pracy nerek
- miopatia
- równoczesne przyjmowanie cyklosporyny
- ciąża i okres laktacji
- stosowanie u kobiet w wieku rozrodczym nie wykorzystujących efektywnych metod zapobiegania ciąży

Dawkowanie Suvardio:
Stosować doustnie o stałej porze dnia, bez względu na posiłki. Zazwyczaj zalecana dawka wynosi 5-10 mg x 1/24h zarówno u osób, które nie były wcześniej leczone innymi preparatami z grupy statyn oraz u leczonych innymi inhibitorami reduktazy HMG-CoA. Jeśli istnieje taka potrzeba to, po miesiącu kuracji dawka może zostać zwiększona.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel