SYMLEPTIC kapsułki

  • SYMLEPTIC działa na bazie gabapentyny, która wykazuje właściwości przeciwdrgawkowe. Łączy się ze znacznym powinowactwem z miejscami wiązania w mózgu, połączonymi z podjednostkami alfa2-delta kanałów wapniowych.
  • SYMLEPTIC kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
gabapentyna (Gabapentinum)

Wskazania:
Lek stosować w przypadku padaczki (w ramach leczenia uzupełniającego napadów częściowych, również wtórnie uogólnionych, u pacjentów dorosłych i dzieci od 6 roku życia oraz monoterapii napadów częściowych, również wtórnie uogólnionych, u pacjentów dorosłych i młodzieży od 12 roku życia). Wskazany również w ramach kuracji obwodowego bólu neuropatycznego, np. bolesnej neuropatii cukrzycowej i neuralgii po przebytym półpaścu u pacjentów dorosłych.

Działanie:
Preparat ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi gabapentyna, którą charakteryzuje strukturalne podobieństwo do kwasu gamma-aminomasłowego (GABA). Te substancje jednak różni mechanizm działania. Substancja czynna tworzy wiązania ze znacznym powinowactwem z miejscami wiązania w mózgu, które są połączone z podjednostkami alfa2-delta kanałów wapniowych pozostających w zależności od potencjału elektrycznego. Nie tworzy wiązania w mózgu z innymi powszechnymi receptorami dla preparatów albo neurotransmiterów, takich jak receptor GABAA, GABAB, benzodiazepinowy, dla glutaminianu, glicyny czy N-metylo-D-asparaginianu. Po zastosowaniu lek najwyższe stężenie osiąga w osoczu po upływie 2-3 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Symleptic:
Stosować doustnie. Zmniejszać, zmieniać lub odstawiać lek należy stopniowo przez przynajmniej tydzień. W przypadku padaczki u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosuje się zgodnie ze schematem:  I dnia - 300 mg x 1/24h, II dnia – 300 mg x 2/24h, III dnia – 300 mg x 3/24h; alternatywnie I dnia można zastosować 300 mg x 3/24h, a potem w zależności od reakcji pacjenta na preparat i tolerancji, dawkę można zwiększać o 300 mg/dobę co 2-3 dni aż do czasu uzyskania maksymalnej dawki 3600 mg/24h. Dzieciom powyżej 6 roku życia podawać na początku 10-15 mg/kg mc./24h. Dawka efektywna jest osiągana w wyniku stopniowego zwiększenia dawki przez okres około 3 dni i wynosi 25-35 mg/kg mc./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel