SYNZA tabletki

  • SYNZA to preparat przeznaczony do stosowania doustnego. Zawarta w nim olanzapina wykazuje właściwości przeciwpsychotyczne i przeciwmaniakalne. Ponadto działa stabilizująco na nastrój.
  • SYNZA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
olanzapina (Olanzapinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku występowania objawów schizofrenii oraz średnio nasilonych i ciężkich epizodów manii w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej (również w ich profilaktyce).

Działanie:
Produkt ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Jest jednym z preparatów przeciwpsychotycznych. Działa przeciwmaniakalnie i stabilizująco na samopoczucie. Substancja czynna (olanzapina) charakteryzuje się powinowactwem do znacznej liczby receptorów: cholinergicznych receptorów muskarynowych (m1-m5), serotoninowych (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6), alfa1-adrenergicznych, dopaminowych (D1, D2, D3, D4, D5) i histaminowych receptorów H1. Posiada większe powinowactwo do receptora 5-HT2 niż do receptora D2. Dokładny sposób działania leku nie został jeszcze poznany, przypuszczalnie ma związek z działaniem antagonistycznym na receptory dopaminowe i serotoninowe 5-HT2. Substancja czynna wybiórczo redukuje stymulującą aktywność komórek nerwowych dopaminergicznych układu mezolimbicznego (A10), posiadając równocześnie niewielki wpływ na drogi w prążkowiu (A9) zaangażowane w czynności motoryczne. Po zastosowaniu doustnym olanzapina dobrze wchłaniana się z przewodu pokarmowego, a swoja najwyższe stężenie osiąga w ciągu 5-8 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ryzyko wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania.

Dawkowanie Synza:
Stosować doustnie. W przypadku schizofrenii u osób dorosłych zaleca się rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 10 mg/24h. W przypadku epizodów manii na początku podawać wynosi 15 mg/24h jako dawkę pojedynczą w monoterapii albo 10 mg/24h w terapii skojarzonej. W profilaktyce reemisji choroby afektywnej dwubiegunowej: zalecana dawka początkowa wynosi 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel