SYMTREND tabletki

  • SYMTREND to preparat doustny działający na bazie karwedilolu, który wykazuje właściwości hipotensyjne (obniża ciśnienie tętnicze krwi) oraz powoduje spowolnienie czynności serca.
  • SYMTREND tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
karwedilol (Carvedilolum)

Wskazania:
Preparat zaleca się stosować przy nadciśnieniu tętniczym samoistnym, długotrwałej stabilnej dusznicy bolesne oraz pomocniczo przy stabilnej niewydolności serca o przeciętnym lub ciężkim nasileniu.

Działanie:
Lek określany jest mianem nieselektywnego beta-adrenolityka rozszerzającego naczynia krwionośne, przyczyniającego się do ograniczenia naczyniowego oporu obwodowego w efekcie wybiórczego hamowania receptorów alfa1-adrenergiczych oraz zatrzymywania układu renina-angiotensyna jako rezultatu nieselektywnego hamowania receptorów beta-adrenergicznych. Nie posiada wewnętrznej czynności sympatykomimetycznej; wykazuje właściwości stabilizujące na błony komórkowe. Substancja czynna (karwedilol) stanowi mieszaninę racemiczną dwóch stereoizomerów: obydwa izomery optyczne działają hamująco na receptory alfa-adrenergiczne; niewybiórcze zatrzymywanie receptorów adrenergicznych beta1 i beta2 przypisuje się enancjomerowi S(-).U osób z nadciśnieniem tętniczym lek działa hipotensyjnie i powoduje obniżenie ciśnienia bez równoczesnego zwiększenia oporu obwodowego, jak w przypadku selektywnych beta-blokerów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- niestabilna (niewyrównana) niewydolność
- przewlekła obturacyjna choroba płuc z niedrożnością oskrzeli
- zaburzenia czynności wątroby
- skurcz oskrzeli albo astma
- blok przedsionkowo-komorowy II albo III st.
- poważne spowolnienie pracy serca
- wstrząs kardiogenny
- zespół chorego węzła zatokowego
- znaczna hipotonia
- kwasica metaboliczna
- dławica Prinzmetala
- guz chromochłonny niepoddawany leczeniu
- poważne zaburzenia krążenia w tętnicach obwodowych
- równoczesne dożylne stosowanie werapamilu albo diltiazememu
- okres laktacji

Dawkowanie Symtrend:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. W przypadku nadciśnienia tętniczego samoistnego stosować na początku w dawce wynoszącej 12,5 mg x 1/24h przez 2 dni; później leczenie kontynuuje się dawką 25 mg/24h; w razie konieczności dawkę można zwiększać stopniowo w odstępach przynajmniej 14 dni; najwyższa zalecana dawka dobowa wynosi 50 mg. W przypadku przewlekłej stabilnej dusznicy bolesne rozpoczynać leczenie od dawki 12,5 mg x 2/24h przez 2 dni; później leczenie kontynuuje się dawką 25 mg x 2/24h; w razie potrzeby dawkę można zwiększać stopniowo w odstępach przynajmniej 14 dniowych; najwyższa zalecana dawka wynosi 50 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel