TIALORID MITE tabletki

  • TIALORID MITE to jeden z leków diuretycznych. Charakteryzuje się złożonym składem, który odpowiada za obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Przeznaczony do stosowania doustnego.
  • TIALORID MITE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
amiloryd (Amiloridum), hydrochlorotiazyd (Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w przypadku nadciśnienia tętniczego lekkiego do umiarkowanego (w monoterapii albo w skojarzeniu z innymi lekami hipotensyjnymi). Podawać przy zastoinowej niewydolności krążenia oraz marskości wątroby z wodobrzuszem i obrzękami.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Stanowi kompleks dwóch składników o działaniu diuretycznym: hydrochlorotiazydu i amilorydu. Hydrochlorotiazyd bezpośrednio oddziałuje na zatrzymywanie zwrotnego transportu jonów sodowych w kanalikach dystalnych krętych, czego skutkiem jest wzrost natriurezy i diurezy. W efekcie zwiększonego wydalania sodu dochodzi do wydalanie jonów potasu, co powoduje zablokowanie wymiany jonów sodu i potasu w kanalikach dystalnych. Przeciwdziała temu amiloryd wchodzący w skład leku. Hydrochlorotiazyd powoduje zwiększenie wchłaniania zwrotnego wapnia i ograniczenie jego wydalania w czasie mikcji. Zwiększa wydalanie jonów magnezowych oraz blokuje wydalanie kwasu moczowego, czego skutkiem może być hiperurykemia. Rezultatem pozanerkowego działania hydrochlorotiazydu jest hiperglikemia pojawiająca się na czczo oraz nieprawidłowa krzywa glikemiczna po obciążeniu glukozą.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- hiperkaliemia
- podwyższone stężenie wapnia w surowicy
- poziom mocznika we krwi większy niż10 mmol/l, kreatyniny większy niż 130 µmol/l
- stosowanie leków litu
- przyjmowanie innych preparatów oszczędzających potas (triamterenu, amilorydu)
- przyjmowanie preparatów uzupełniających potas albo dieta bogata w potas
- zaburzenia wydolności wątroby
- stan przedśpiączkowy w marskości wątroby
- zaburzenia wydolności nerek
- bezmocz
- nefropatia cukrzycowa
- cukrzyca
- choroba Addisona
- okres laktacji
- podawanie leku dzieciom

Dawkowanie Tialorid Mite:
Stosować doustnie.  W przypadku nadciśnienia tętniczego na początku stosować 1 tabl. x 1/24h; w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 2 tabl./24h - jednorazowo albo w dwóch dawkach podzielonych. Przy zastoinowej niewydolności krążenia na początku podawać 1 tabl./24h, dawkę można stopniowo zwiększać; nie stosować więcej niż 4 tabl./24h. Przy marskości wątroby rozpoczynać leczenie od małych dawek, które stopniowo zwiększa się; nie stosować więcej niż 4 tabl./24h. Po złagodzeniu stanów obrzękowych należy ograniczyć dawkę; w ramach podtrzymywania można stosować dawkę mniejszą niż początkowa.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel