THYROSAN tabletki

  • THYROSAN to preparat doustny, który charakteryzuje się właściwościami blokującymi syntezę hormonów tarczycy. Łagodzi objawy nadczynność tarczycy. Działa na bazie składnika o nazwie propylotiouracyl.
  • THYROSAN tabletki
Producent: Sun-Farm
Kategoria:Hormonalne
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
propyltiouracyl (Propylthiouracilum)

Wskazania:
Preparat należy stosować przy nadczynności tarczycy, szczególnie typu Graves-Basedowa.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawiera propylotiouracyl, który jest pochodną tiouracylu, charakteryzującym się właściwościami tyreostatycznymi (przeciwtarczycowymi). Zatrzymuje biosyntezę hormonów tarczycy (trójjodotyroniny - T3 i tyroksyny - T4) w wyniku blokowania czynności peroksydazy, co uniemożliwia wbudowanie jodu w reszty tyrozolowe tyreoglobuliny oraz tworzenie się wiązań jodowanych pochodnych tyrozyny. Blokuje także obwodową dejodynację (odjodowanie) T4 do T3, w związku z czym preparat z propylotiouracylem uznawany jest za lek z wyboru w bardzo ciężkich przypadkach nadczynności tarczycy, szczególnie w przełomach tarczycowych. Po zastosowaniu doustnym substancja czynna ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego. Jego najwyższe działanie obserwuje się po 20-30 min od zastosowania.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- nadczynność tarczycy z wolem zamostkowym, szczególnie przy współistnieniu ucisku na tarczycę
- zaburzenia wydolności wątroby
- zaburzenia o charakterze hematologicznym (agranulocytoza, leukopenia, anemia).

Dawkowanie Thyrosan:
Stosować doustnie.  W przypadku osób dorosłych leczenie należy rozpoczynać od dawki wynoszącej 100 mg co 8 h x 3/24h. U osób z ciężką nadczynnością tarczycy i (albo) znacznym przerostem gruczołu tarczowego stosować 400 mg/24h w dawkach podzielonych. Po uzyskaniu eutyreozy (przeważnie po 6-8 tygodniach leczenia) dawkę należy ograniczyć o 1/3 albo 1/2 w odstępach 7-dniowych, do dawki podtrzymującej wynoszącej 100-150 mg/24h. Leczenie kontynuuje się przeważnie przez okres 1-2 lat, choć u niektórych chorych efekt terapeutyczny obserwuje się po upływie 3 miesięcy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel