TIALORID tabletki

  • TIALORID to doustny preparat diuretyczny. Zawiera amiloryd i hydrochlorotiazyd, które działając moczopędnie przyczyniają się do efektywnego obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.
  • TIALORID tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
amiloryd (Amiloridum), hydrochlorotiazyd (Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku przy nadciśnieniu tętniczym o lekkim albo ciężkim przebiegu w ramach leczenia skojarzonego albo monoterpii. Stosować w przypadku zastoinowej niewydolności krążenia oraz marskości wątroby z wodobrzuszem i stanami obrzękowymi.

Działanie:
Preparat zawiera dwie substancje o właściwościach moczopędnych: hydrochlorotiazyd i amiloryd. Hydrochlorotiazyd w bezpośredni sposób wpływa na zablokowanie zwrotnego transportu jonów sodowych w kanalikach dystalnych krętych, co skutkuje wzrostem natriurezy i diurezy. W rezultacie podwyższonego wydalania sodu ma miejsce wydalanie jonów potasu. Przyczynia się to do zatrzymania wymiany jonów sodu i potasu w kanalikach dystalnych. Zapobiega temu amiloryd wchodzący w skład preparatu. Hydrochlorotiazyd sprzyja zwiększeniu wchłaniania zwrotnego wapnia i ograniczeniu jego wydalania podczas mikcji. Po wzroście wydalania jonów magnezowych oraz zatrzymaniu wydalania kwasu moczowego, może dojść do hiperurykemii. Wskutek pozanerkowego oddziaływania hydrochlorotiazydu ma miejsce hiperglikemia występująca na czczo oraz nieprawidłowa krzywa glikemiczna po obciążeniu glukozą.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- hiperkaliemia
- nefropatia cukrzycowa
- cukrzyca
- zwiększony poziom wapnia w surowicy
- poziom mocznika we krwi większy niż10 mmol/l, poziom kreatyniny większy niż 130 µmol/l
- stosowanie preparatów litu
- bezmocz
- choroba Addisona
- okres laktacji
- zażywanie innych środków oszczędzających potas (triamterenu, amilorydu)
- stosowanie preparatów uzupełniających potas bądź dieta bogata w potas
- zaburzenia wydolności wątroby
- podawanie leku dzieciom
- stan przedśpiączkowy w marskości wątroby
- zaburzenia wydolności nerek

Dawkowanie Tialorid:
Stosować doustnie.  W przypadku nadciśnienia tętniczego na początku stosować 0,5 tabl. x 1/24h; w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 1 tabl./24h - jednorazowo albo w dwóch dawkach podzielonych. Przy zastoinowej niewydolności krążenia na początku podawać 0,5 tabl./24h, dawkę można stopniowo zwiększać; nie stosować więcej niż 2 tabl./24h. Przy marskości wątroby rozpoczynać leczenie od małych dawek, które stopniowo zwiększa się; nie stosować więcej niż 2 tabl./24h. Po złagodzeniu stanów obrzękowych należy ograniczyć dawkę; w ramach podtrzymywania można stosować dawkę mniejszą niż początkowa.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel