TIMONIL RETARD tabletki

  • TIMONIL RETARD to lek działający na bazie karbamazepiny, która odpowiada za działanie przeciwdrgakowe. Ponadto łagodzi dolegliwości bólowe przy nerwobólach nerwu trójdzielnego.
  • TIMONIL RETARD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
karbamazepina (Carbamazepinum)

Wskazania:
Stosować przy padaczce: napadach częściowych prostych, napadach częściowych złożonych, napadach uogólnionych toniczno-klonicznych, mieszanych postaciach padaczki. Lek wskazany także przy nerwobólach nerwu trójdzielnego, samoistnym nerwobólu nerwu językowo-gardłowego. Polecany w profilaktyce ataków drgawkowych przy alkoholowym zespole abstynencyjnym u osób hospitalizowanych oraz zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, zwłaszcza u osób niewrażliwych na leczenie związkami litu.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek o przedłużonym uwalnianiu przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany do kategorii leków przeciwpadaczkowych. Działa na bazie karbamazepiny, której działanie polega przede wszystkim na zmianie zdolności komórki nerwowej do wywoływania potencjałów czynnościowych o wysokiej częstotliwości. Powoduje zmniejszenie utrzymujących się, powtarzających się potencjałów czynnościowych o wysokiej częstotliwości kanałów sodowo-zależnych w wyniku inaktywacji kanałów sodowych, co skutkuje czynnościowo- i potencjałozależnym blokiem kanałów sodowych. Co więcej zatrzymuje przewodzenie synaptyczne wskutek działania na presynaptyczne kanały sodowe, co powoduje ograniczenie czynności potencjałozależnych kanałów wapniowych. W większych dawkach lek zmienia przemiany metaboliczne kwasu gamma-aminomasłowego i prawdopodobnie także transmisję katecholaminową. W związku z tym preparat posiada właściwości psychotropowe. Zatrzymuje przewodzenie synaptyczne bodźców w jądrze rdzeniowym nerwu trójdzielnego, co przyczynia się do złagodzenia dolegliwości bólowych nerwobólów nerwu trójdzielnego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- zakłócenia aktywności czynności szpiku kostnego
- zaburzenia przewodzenia przedsionkowo-komorowego (blok przedsionkowo-komorowy)
- ostra porfiria przerywana
- padaczka typu absence
- równoczesne stosowanie inhibitorów MAO (zaleca się odstawienie ich przynajmniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem leczenia karbamazepiną).

Dawkowanie Tominil Retard:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych zaleca się rozpoczynanie leczenia od dawki 300 mg x 1/24h, później dawkę zwiększa się do 600-1200 mg/24h w 1-2 dawkach podzielonych. Przy nerwobólach na początku stosuje się 150-300 mg/24h w 1-2 dawkach podzielonych (dawka początkowa dla osób w wieku zaawansowanym wynosi 150 mg x 1/24h), później dawkę się zwiększa do najmniejszej efektywnej przeciwbólowo, tj. przeważnie do 300-900 mg/24h w 1-2 dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel