TILAPROX krople do oczu

  • TILAPROX to preparat przeznaczony do miejscowego stosowania. Dzięki złożonemu składowi przyczynia się do znacznego obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego oczu (przy jaskrze z otwartym kątem przesączania).
  • TILAPROX krople do oczu
Producent: Apotex
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
latanoprost (Latanoprostum), maleinian timololu (Timololi maleas)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w celu obniżenia ciśnienia śródgałkowego u osób z jaskrą z otwartym kątem przesączania oraz podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym, u których leczenie miejscowe lekami beta-adrenolitycznymi albo analogami prostaglandyn nie daje oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Lek ma postać kropli do oczu przeznaczonych do stosowania miejscowego. Charakteryzuje się złożonym składem o działaniu ograniczającym ciśnienie wewnątrzgałkowe w wyniku różnych mechanizmów oddziaływania. Synergiczne współdziałanie obydwóch składników przyczynia się do większego zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego w porównaniu z kuracją tylko jedną z substancji czynnych. Latanoprost to analog prostaglandyny F2?, wybiórczy prostanoidowy agonista receptorów FP. Powoduje obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowe w wyniku wywołania wzrostu odpływu cieczy wodnistej - zwiększa przepływ naczyniówkowo-twardówkowy oraz ogranicza opór odpływu przez siateczkę beleczkowania. Nie posiada znaczącego wpływu na produkcję cieczy wodnistej oraz na barierę krew-ciecz wodnista, a także na wewnątrzgałkowe krążenie krwi. Tymolol natomiast to niewybiórczy beta-adrenolityk, bez wewnętrznej czynności sympatykomimetycznej. Nie wykazuje bezpośredniego działania blokującego aktywność mięśnia sercowego i nie działa stabilizująco na błonę. Składnik ten ogranicza ciśnienie śródgałkowe w wyniku zmniejszenia produkcji cieczy wodnistej w nabłonku rzęskowym.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- schorzenia, którym towarzyszy nadreaktywność oskrzeli, także astma oskrzelowa, ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc
- bradykardia zatokowa, choroba węzła zatokowego, blok węzłowo-przedsionkowy, blok przedsionkowo-komorowy IIst. lub IIIst., bez kontroli stymulatorem
- jawna niewydolność serca
- wstrząs kardiogenny.

Dawkowanie Tilaprox:
Stosować miejscowo. Zaleca się aplikowanie 1 kropli/24h do worka spojówkowego oka/oczu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel