TOLUCOMBI tabletki

  • TOLUCOMBI to preparat doustny charakteryzujący się złożonym składem. Zawiera telmisartan i hydrochlorotiazyd, które odpowiadają za efektywne obniżenie ciśnienia tętniczego.
  • TOLUCOMBI tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
telmisartan (Telmisartanum), hydrochlorotiazyd (Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Stosować w ramach leczenia samoistnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów dorosłych, u których nie udało się kontrolowanie ciśnienia tętniczego w sposób wystarczający po podaniu wyłącznie telmisartanu.

Działanie:
Preparat charakteryzuje się złożonym składem. Zawiera antagonistę receptora angiotensyny II - telmisartan i diuretyk tiazydowy - hydrochlorotiazyd. Telmisartan to selektywny antagonista receptora podtypu 1 dla angiotensyny II (AT1). Nie posiada nawet minimalnych właściwości agonistycznych wobec receptora AT1. Ogranicza poziom aldosteronu w osoczu, nie zatrzymuje czynności reninowej osocza oraz nie hamuje kanałów jonowych. Po zastosowaniu pierwszej dawki leku obniżenie ciśnienia tętniczego obserwuje się w ciągu 3 h, a najwyższe działanie hipotensyjne osiąga się przeważnie po upływie 4-8 tygodni od rozpoczęcia leczenia. Telmisartan podany osobom z nadciśnieniem tętniczym zmniejsza ciśnienie rozkurczowe i skurczowe, nie oddziałując na częstość akcji serca.  Hydrochlorotiazyd to diuretyk tiazydowy. Oddziałuje na proces wchłaniania zwrotnego elektrolitów w kanalikach nerkowych, powodując bezpośredni wzrost wydalania sodu i chlorku w przybliżeniu w podobnych ilościach. Działanie moczopędne powoduje ograniczenie objętości osocza, wzrost czynności reniny w osoczu, wzrost wydzielania aldosteronu, czego skutkiem jest wzrost utraty potasu i wodorowęglanów w czasie mikcji.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- zatrzymanie żółci i niedrożność dróg żółciowych
- poważna niewydolność wątroby i/albo nerek
- hipokaliemia, hiperkalcemia niereagujące na leczenie
- II i III trymestr ciąży.

Dawkowanie Tolucombi:
Stosować doustnie bez względu na posiłki, jeżeli podawanie samego telmisartanu nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Lek może być podawany x 1/24h osobom, u których ciśnienie tętnicze nie jest odpowiednio kontrolowane po kuracji telmisartanem w dawce 40 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel