TOBROSOPT-DEX krople

  • TOBROSOPT-DEX to złożony lek przeznaczony do miejscowego, dospojówkowego użytku. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Skutecznie zmniejsza odczyny zapalne i objawy uczulenia.
  • TOBROSOPT-DEX krople
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
tobramycyna (Tobramycinum), deksametazon (Dexamethasonum)

Wskazania:
Stosować w profilaktyce oraz w czasie leczenia zapalenia oraz zakażenia bakteryjnego po operacyjnym usunięciu zaćmy u pacjentów dorosłych i dzieci od 2 roku życia.

Działanie:
Preparat ma postać kropli do oczu przeznaczonych do stosowania miejscowego. Charakteryzuje się złożonym składem – zawiera deksametazon czyli kortykosteroid charakteryzujący się właściwościami przeciwzapalnymi oraz tobramycynę - antybiotyk aminoglikozydowy o silnym i szybkim działaniu bakteriobójczym obejmującym bakterie Gram-dodatnie (Staphylococcus aureus (reagujące albo niewrażliwe na metycylinę), S. epidermidis (reagujące albo niewrażliwe na metycylinę), inne gatunki Staphylococcus koagulazo-ujemnych, Streptococcus pneumoniae (reagujące albo niewrażliwe na penicylinę), inne gatunki Streptococcus), oraz Gram-ujemne (Moraxella spp., Enterobacter spp., E. coli, Haemophilus influenzae, Acinetobacter spp., Citrobacter spp., Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa, Serratia marcescens, Morganella morganii, Proteus mirabilis,).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- ostre zapalenie rogówki o charakterze powierzchniowym, spowodowane przez wirusa opryszczki, ospy krowiej, ospy wietrznej albo inne schorzenia wirusowe rogówki i spojówki
- usunięcie ciała obcego z rogówki niepowikłane
- zakażenia gruźlicze oka spowodowane przez Mycobacteriae, również pałeczki kwasoopome, takie jak Mycobacterium leprae, Mycobacterium tuberculosis albo Mycobacterium avium
- zakażenie oka wywołane przez grzyby
- ropne zakażenie oka niepoddawane leczeniu

Dawkowanie Tobrosopt-Dex:
Stosować miejscowo. W przypadku osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 2 roku życia stosować 1-2 krople do worka spojówkowego (worków spojówkowych) zakażonego oka/oczu co 4-6 h. Przez pierwsze 24-48 h dawkę można zwiększyć do 1-2 kropli co 2 h. Później systematycznie ograniczać dawkę (po zaobserwowaniu poprawy). Przy ciężkich przypadkach aplikuje się 1-2 kropli do worka spojówkowego (worków spojówkowych) zakażonego oka/oczu co 1 h, do uzyskania poprawy. Z czasem lek stosuje się coraz rzadziej - do 1-2 kropli co 2 h przez okres 3 dni. Potem aplikuje się 1-2 krople co 4 h przez 5-8 dni, później 1-2 krople/24h przez 5-8 dni, jeżeli lekarz uzna to za konieczne. Po zabiegu usunięcia zaćmy stosować 1-2 krople x 4/24h, rozpoczynając od dnia po zabiegu przez okres do 24 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel