TISERCIN drażetki

  • TISERCIN to lek o działaniu uspokajającym, przeciwpsychotycznym i przeciwdepresyjnym. Ponadto zwiększa próg bólu oraz silnie uspokaja i wykazuje właściwości przeciwwymiotne.
  • TISERCIN drażetki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewomepromazyna (Levomepromazinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie preparatu w przypadku schorzeń psychicznych, którym towarzyszy pobudzenie ruchowe i psychoruchowe, zespołów paranoidalnych (schizofrenia). Wskazany pomocniczo przy niektórych towarzyszących symptomach padaczki, niedorozwoju umysłowego, w chorobie afektywnej jednobiegunowej z niepokojem. Polecany również w małych dawkach w zespołach lękowych. Podawać w celu nasilenia działania przeciwbólowego oraz w ramach przygotowania i pogłębienia znieczulenia ogólnego.

Działanie:
Lek ma postać drażetek przeznaczonych do stosowania doustnego. Jest słabym preparatem neuroleptycznym z grupy fenotiazyny. Zawarta w nim lewomepromazyna to analog chlorpromazyny o silniejszym od niej działaniu blokującym na funkcje psychoruchowe. Oddziałując na receptory dopaminoergiczne we wzgórzu, podwzgórzu, układzie siatkówkowym i limbicznym wywołuje supresję bodźców czuciowych, ograniczenie czynności ruchowej i silne uspokojenie. Jest antagonistą wobec innych neuroprzekaźników. Charakteryzuje się właściwościami przeciwwymiotnymi, przeciwhistaminowymi, antycholinergicznymi i antyadrenergicznym. Odpowiada za podwyższenie progu bólowego i wywołuje efekt amnestyczny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- przedawkowanie preparatów wykazujących właściwości depresyjne wobec ośrodkowego układu nerwowego (alkoholu, środków znieczulenia ogólnego, preparatów nasennych)
- jaskra z wąskim kątem przesączania
- zatrzymanie moczu
- choroba Parkinsona
- stwardnienie rozsiane
- miastenia, porażenie połowicze
- ciężka kardiomiopatia (niewydolność krążenia)
- zaburzenia pracy nerek albo wątroby
- niedociśnienie
- zaburzenia układu krwiotwórczego
- porfiria
- okres laktacji
- stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dawkowanie Tisercin:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych rozpoczynać od dawki wynoszącej 12,5-25 mg x 2/24h. Jeżeli istnieje taka potrzeba dawkę można zwiększyć do dawki dobowej 150-250 mg (w 2-3 dawkach podzielonych), a potem po uzyskaniu efektów leczenia dawkę można ograniczyć do dawki podtrzymującej. Po zastosowaniu pierwszej dawki pacjent powinien leżeć przez około 0,5h, aby uniknąć niedociśnienia ortostatycznego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel