TRAMAL ampułki

  • TRAMAL to preparat przeznaczony do stosowania w postaci wstrzyknięć lub infuzji dożylnej. Charakteryzuje się silnym działaniem przeciwbólowym (porównywanym 1/10 do 1/6 siły morfiny).
  • TRAMAL ampułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek tramadolu (Tramadoli hydrochloridum)

Wskazania:
Preparat należy stosować u osób dorosłych, młodzieży powyżej 12 roku życia i dzieci od 13 miesiąca życia, cierpiących z powodu silnego lub umiarkowanie dokuczliwego bólu.

Działanie:
Lek zawiera chlorowodorek tramadolu. Jest opioidowym preparatem przeciwbólowym o działaniu ośrodkowym. Stanowi czystego niewybiórczo działającego agonistę receptorów opioidowych mi, delta i kappa, ze szczególnym powinowactwem do receptora mi. Łagodzenie dolegliwości bólowych jest również wynikiem blokowania neuronalnego wychwytu zwrotnego noradrenaliny oraz zintensyfikowania uwalniania serotoniny. Substancja czynna wykazuje także właściwości przeciwkaszlowe. W odróżnieniu od morfiny tramadol podawany we wskazanych dawkach nie blokuje funkcji układu oddechowego, posiada także mniejszy wpływ na motorykę układu pokarmowego i na system sercowo-naczyniowy. Moc działania substancji czynnej jest określana na 1/10 do 1/6 siły morfiny. Po iniekcji domięśniowej lek ulega szybkiemu i całkowitemu wchłonięciu, a swoja najwyższe stężenie osiąga po 45 minutach.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- jednoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO
- zatrucie alkoholowe bądź zatrucie środkami oddziałującymi na ośrodkowy układ nerwowy (nasennymi, psychotropowymi, przeciwbólowymi)
- padaczka nie reagująca na terapię
- leczenie uzależnienia od opiodów.

Dawkowanie Tramal ampułki:
Stosować domięśniowo, dożylnie, podskórnie albo w infuzji dożylnej. Zastosować najmniejszą dawkę odpowiadającą za złagodzenie bóli. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat podawać 50-100 mg co 4-6 h., nie stosować dawki większej niż 400 mg/24h, oprócz wyjątkowych przypadków klinicznych. Dzieciom powyżej 1 rż. jednorazowo podawać 1-2 mg/kg mc., nie zaleca się stosować dawki dobowej większej niż 8 mg/kg mc. albo 400 mg chlorowodorku tramadolu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel