TORVACARD tabletki

  • TORVACARD skutecznie ogranicza stężenie cholesterolu całkowitego, a także trójglicerydów i frakcji LDL (złego cholesterolu). Lek zwiększa poziom HDL, czyli dobrego cholesterolu.
  • TORVACARD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (Atorvastatinum)

Wskazania:
Stosować lek w przypadku hipercholesterolemii oraz w ramach profilaktyki schorzeń sercowo-naczyniowych.

Działanie:
Lek jest wybiórczym, kompetencyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA, enzymu odpowiadającego za modyfikację 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, również cholesterolu. Zawiera atorwastatynę, która ogranicza poziom cholesterolu i lipoprotein w surowicy w wyniku blokowania czynności reduktazy HMG-CoA, czego skutkiem jest ograniczenie syntezy cholesterolu w wątrobie i przyczynia się do wzrostu liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej komórek wątroby. W ten sposób nasileniu ulega wychwyt i katabolizm LDL. Lek zmniejsza produkcję LDL i liczbę cząsteczek LDL, powoduje nasilone i utrzymujący się wzrost czynności receptora LDL oraz pozytywnie modyfikuje jakość krążących cząsteczek LDL. Ogranicza poziom cholesterolu-LDL u osób z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, przeważnie niewrażliwych na leczenie ograniczające poziom lipidów we krwi. Substancja czynna ogranicza poziom cholesterolu całkowitego (30-46%), cholesterolu-LDL (41-61%), apolipoproteiny B (34-50%) i triglicerydów (14-33%) oraz powoduje wzrost poziomu cholesterolu-HDL i apolipoproteiny A1. Badania dowodzą, że spadek stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL i apolipoproteiny B sprzyja ograniczeniu prawdopodobieństwa incydentów sercowo-naczyniowych i liczbie zgonów z przyczyn kardiologicznych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- aktywna choroba wątroby albo trwale zwiększona czynność aminotransferaz we krwi przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy bez wyraźnej przyczyny
- ciąża i okres laktacji
- stosowanie u kobiet w wieku rozrodczym, niestosujących skutecznych środków antykoncepcyjnych.

Dawkowanie Torvacard:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. Dawkę zaleca się dostosowywać indywidualnie do pacjenta, biorąc pod uwagę cel leczenia, stężenie cholesterolu-LDL przed rozpoczęciem leczenia i reakcję pacjenta na leczenie. Wskazane jest rozpoczynanie od dawki wynoszącej 10 mg x 1/24h. Zmiany dawek należy dokonywać co 4 tygodnie albo rzadziej. Nie stosować więcej niż 80 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel