TORENDO Q-tab tabletki

  • TORENDO Q to lek doustny charakteryzujący się działaniem przeciwpsychotycznym. Ma wpływ na objawy wytwórcze schizofrenii oraz może łagodzić również symptomy negatywne i dolegliwości o charakterze afektywnym.
  • TORENDO Q-tab tabletki
Producent: Krka
Skład: rysperydon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rysperydon (Risperidonum)

Wskazania:
Stosować lek w ramach leczenia schizofrenii, epizodów maniakalnych przy chorobie afektywnej dwubiegunowej oraz uporczywej agresji u osób z otępieniem typu alzheimerowskiego w stopniu umiarkowanym do ciężkiego.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do kategorii leków przeciwpsychotycznych. Zawiera rysperydon, który jest selektywnym antagonistą monoaminergicznym. Charakteryzuje się znacznym powinowactwem do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2. Łączy się także z receptorami alfa1-adrenergicznymi, a także, w mniejszym stopniu, z histaminergicznymi H1 i alfa2-adrenergicznymi. Nie posiada powinowactwa do receptorów cholinergicznych. Mimo, tego że substancja czynna stanowi silnego antagonistę receptorów D2, co ma związek z dobroczynnym oddziaływaniem na wytwórcze symptomy leczonej psychozy, w mniejszym stopniu zmniejsza on czynność motoryczną i powoduje katalepsję niż klasyczne neuroleptyki. W efekcie zrównoważonego ośrodkowego działania antagonistycznego na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne może dojść do ograniczenia prawdopodobieństwa pojawienia się pozapiramidowych skutków ubocznych i rozszerzyć wpływy terapeutyczne na symptomy negatywne i zaburzenia o charakterze afektywnym, które towarzyszą schizofrenii. Po zastosowaniu doustnym rysperydon ulega całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie osiąga po upływie około 1-2h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Torendo Q:
Stosować doustnie. W przypadku schizofrenii u osób dorosłych lek można stosować x 1-2/24h. Na początku leczenia przyjmować 2 mg/24h. Dawkę można zwiększyć w drugiej dobie do 4 mg/24h. Od tego momentu dawka może pozostać niezmieniona lub indywidualnie dostosowywana. Średnia, optymalna dawka terapeutyczna to 4-6 mg/24h. W przypadku epizodów maniakalnych w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej u osób dorosłych stosować lek x 1/24h, rozpoczynając od dawki wynoszącej 2 mg. W razie potrzeby, dawkę należy zwiększać o 1 mg, nie częściej niż raz na dobę. Lek działa skutecznie w dawce 1-6 mg/24h. Przy uporczywej agresji u osób z otępieniem typu alzheimerowskiego w stopniu umiarkowanym do ciężkiego stosować na początku 0,25 mg x 2/24h. W razie potrzeby, dawka może być zwiększana o 0,25 mg x 2/24h, nie częściej, niż co drugi dzień. Standardowa dawka dla przeważającej części pacjentów wynosi 0,5 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel