TORECAN czopki

  • TORECAN to lek w postaci czopków przeznaczonych do stosowania doodbytniczego. Zawarty w nim jabłczan tietyloperazyny wykazuje właściwości przeciwwymiotne i łagodzi zawroty głowy.
  • TORECAN czopki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
jabłczan tietyloperazyny (Thiethylperazinum)

Wskazania:
Zaleca się przyjmowanie leku w ramach leczenia i profilaktyki mdłości, torsji i zawrotów głowy. Wskazany po zabiegach chirurgicznych, chemioterapii przeciwnowotworowej, radioterapii albo po kuracji preparatami o działaniu wymiotnym (opiaty, alkaloidy sporyszu, teofilina), w nadciśnieniu wewnątrzczaszkowym, urazach czaszki i mózgu, migrenie i kinetozach, w mocznicy oraz dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, wątroby i dróg żółciowych. Stosować przy zawrotach głowy w chorobie Meniere'a i innych zaburzeniach o charakterze błędnikowym, po wstrząśnięciu mózgu, zespole po wstrząśnięciu mózgu i miażdżycy naczyń mózgowych.

Działanie:
Preparat wykazuje właściwości przeciwwymiotne. Zawiera tietyloperazynę, która jest pochodną fenotiazyny, blokerem receptorów dopaminergicznych. Zapobiega wymiotom dzięki działaniu na ośrodek wymiotny w tworze siatkowatym rdzenia przedłużonego i na chemoreceptorową strefę wywierającą odruch wymiotny w IV komorze mózgowej. Zatrzymanie tych struktur przyczynia się do zahamowania ruchowych sygnałów stymulujących efektory, które są instrumentami torsji. Przypuszczalnie substancja czynna blokuje także czuciowe impulsy autonomicznego układu nerwowego za pomocą nerwu błędnego. Działanie przeciwwymiotne obserwuje się po upływie około 0,5h po zastosowaniu doustnym preparatu i utrzymuje się przez 4 h. Zapobieganie zawrotom głowy ma miejsce w wyniku działania tietyloperazyny na ośrodki koordynacji w tworze siatkowatym, współdziałające przy koordynacji równowagi ciała w wyniku uzgadniania czuciowych bodźców narządu odpowiadające za utrzymanie równowagi w uchu wewnętrznym i układu lokomocyjnego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- poważna depresja ośrodkowego układu nerwowego albo zaburzenia świadomości
- niedociśnienie istotne klinicznie
- stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 15 roku życia
- dzieci i młodzież z symptomami albo podejrzeniem zespołu Reye'a przez wzgląd na podobieństwo do skutków ubocznych tietyloperazyny i możliwość zamaskowania symptomów chorobowych
- okres laktacji

Dawkowanie Torecan czopki:
Stosować doodbytniczo. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat stosować 1-3 czopki/24h przyjmowane pojedynczo. Czas trwania kuracji zależny jest od dynamiki objawów chorobowy, przeważnie lek stosuje się przez 1 dzień, można go także aplikować przez kilkanaście dni albo tygodni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel