TORECAN tabletki

  • TORECAN to preparat przeznaczony do stosowania doustnego. Zawarty w nim jabłczan tietyloperazyny odpowiada za skuteczne łagodzenie zawrotów głowy i działanie przeciwwymiotne.
  • TORECAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
jabłczan tietyloperazyny (Thiethylperazinum)

Wskazania:
Podawać w ramach profilaktyki i leczenia mdłości, torsji oraz zawrotów głowy (m.in. po zabiegach chirurgicznych, radioterapii, chemioterapii przeciwnowotworowej albo podawaniu preparatów o właściwościach wymiotnych, w nadciśnieniu wewnątrzczaszkowym, urazach czaszki i mózgu, migrenie i kinetozach, w mocznicy oraz dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, wątroby i dróg żółciowych, przy chorobie Meniere'a i innych zakłóceniach błędnikowych, po wstrząśnięciu mózgu, zespole po wstrząśnięciu mózgu i miażdżycy naczyń mózgowych)

Działanie:
Preparat zaliczany jest do szerokiej kategorii leków przeciwwymiotnych. W jego skład wchodzi tietyloperazyna - pochodna fenotiazyny, będąca blokerem receptorów dopaminergicznych. Leczy i zapobiega torsjom w wyniku oddziaływania na ośrodek wymiotny w tworze siatkowatym rdzenia przedłużonego i na chemoreceptorową strefę wywierającą odruch wymiotny w IV komorze mózgowej. Zatrzymanie tych obszarów przyczynia się do urwania sygnałów ruchowych stymulujących efektory stanowiące instrumenty procesu wymiotnego. Przypuszczalnie substancja czynna blokuje także impulsy czuciowe autonomicznego układu nerwowego za pomocą nerwu błędnego. Właściwości przeciwwymiotne leku obserwuje się 0,5h po jego przyjęciu. Utrzymują się one nawet przez ok 4h. Tietyloperazyna łagodzi i zapobiega zawrotom głowy dzięki działaniu na ośrodki koordynacji w tworze siatkowatym, które współdziałają przy koordynacji równowagi ciała w wyniku uzgadniania czuciowych impulsów narządu równowagi w uchu wewnętrznym i układu lokomocyjnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- poważna depresja ośrodkowego układu nerwowego albo zaburzenia świadomości
- niedociśnienie ważne klinicznie
- stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 15 roku życia
- podawaniem dzieciom i młodzieży z symptomami albo podejrzeniem zespołu Reye'a z uwagi na zbliżone dolegliwości do skutków ubocznych substancji czynnej leku i możliwość zamaskowania objawów choroby.

Dawkowanie Torecan tabletki:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 15roku życia zaleca się stosowanie 1-3 tabl./24h, przyjmowane pojedynczo. Zazwyczaj zaleca się stosowanie leku przez 1 dzień.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel