TRAMAL krople

  • TRAMAL to lek skutecznie łagodzący dokuczliwy ból (również o dużym nasileniu) zarówno u osób dorosłych, jak i u małych dzieci (powyżej 1 roku życia). Swoja działanie zawdzięcza zawartości tramadolu.
  • TRAMAL krople
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek tramadolu (Tramadoli hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku dolegliwości bólowych o przeciętnym i dużym natężeniu u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 12 miesiąca życia.

Działanie:
Lek ma postać kropli przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do kategorii opioidowych leków przeciwbólowych o działaniu ośrodkowym. Działa na bazie chlorowodorku tramadolu, który jest czystym, nieselektywnie działającym agonistą receptorów opioidowych mi, delta i kappa, z największym powinowactwem do receptora mi. Ogranicza ból także dzięki temu, że nasila wydzielanie serotoniny i hamuje neuronalny wychwyt zwrotny noradrenaliny. Substancja czynna wykazuje również właściwości przeciwkaszlowe i sedatywne. Podawany w zalecanych stężeniach nie wywołuje hamowania czynności układu oddechowego. Charakteryzuje się również nieznacznym oddziaływaniem na perystaltykę układu pokarmowego i na układ krwionośny (w porównaniu z morfiną). Siłę działania tramadolu określa się na 1/10 do 1/6 siły morfiny.

Przeciwwskazania:
- padaczka nie reagująca na kurację
- zatrucie alkoholowe bądź zatrucie preparatami wpływającymi na ośrodkowy układ nerwowy (nasennymi, przeciwbólowymi, psychotropowymi)
- uczulenie na substancje składowe leku
- równoczesne stosowanie inhibitorów MAO (oraz 2 tygodnie po zakończeniu ich przyjmowania)
- leczenie uzależnienia od opiodów.

Dawkowanie Tramal krople:
Stosować doustnie. Przyjmować najmniejszą, możliwą dawkę odpowiadającą za złagodzenie bólu. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosować 50-100 mg (20-40 kropli.) co 4-6 h; nie wskazane jest przyjmowanie dawki większej niż 400 mg/24h (oprócz wyjątkowych sytuacji). Dzieciom powyżej 1 rż. podawać jednorazowo dawkę wynoszącą 1-2 mg/kg mc. Nie należy stosować dawki większej niż 8 mg/kg mc. albo 400 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel