TRAMAL RETARD tabletki

  • TRAMAL RETARD to preparat zawierający tramadol, który jest agonistą receptorów opioidowych. M.in. dzięki temu odpowiada za zwalczanie nawet silnych dolegliwości bólowych.
  • TRAMAL RETARD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek tramadolu (Tramadoli hydrochloridum)

Wskazania:
Produkt wskazany jest w przypadku odczuwania dolegliwości bólowych o znacznym albo przeciętnym nasileniu (u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia).

Działanie:
Preparat ma postać tabletek o przedłużonym uwalnianiu przeznaczonych do stosowania doustnego. Jest lekiem opoidowym o działaniu ośrodkowym, wykazującym silne właściwości przeciwbólowe. W jego skład wchodzi chlorowodorek tramadolu, czyli czysty, nieselektywnie działający agonista receptorów opioidowych mi, delta i kappa, z największym powinowactwem do receptora mi. Odpowiada za złagodzenie dolegliwości bólowych. Odbywa się to w wyniku hamowania receptorów opioidowych, nasilenia uwalniania serotoniny i zatrzymywania neuronalnego wychwytu zwrotnego noradrenaliny. Ponadto tramadol działa przeciwkaszlowo i sedatywnie. Aplikowany we wskazanych przez lekarza stężeniach nie prowadzi do blokowania czynności układu oddechowego. Nieznacznie oddziałuje na spowolnienie perystaltyki układu pokarmowego i na układ krwionośny (w porównaniu z morfiną).

Przeciwwskazania:
- padaczka niewrażliwa na leczenie
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- jednoczesne stosowanie inhibitorów MAO (oraz 2 tygodnie po zakończeniu ich przyjmowania)
- zatrucie alkoholowe bądź zatrucie lekami wpływającymi na ośrodkowy układ nerwowy (nasennymi, przeciwbólowymi, psychotropowymi)
- leczenie uzależnienia od preparatów opioidowych.

Dawkowanie Tramal Retard tabletki:
Stosować doustnie. Przyjmować najmniejszą, możliwą dawkę odpowiadającą za złagodzenie bólu. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosować 50-100 mg x 2/24h co 12 h, rano i wieczorem; w przypadku niewystarczającego działania przeciwbólowego, dawkę można stopniowo zwiększać do 150 mg albo 200 mg x 2/24h.nie wskazane jest przyjmowanie dawki większej niż 400 mg/24h (oprócz wyjątkowych sytuacji). Dzieciom powyżej 1 rż. podawać jednorazowo dawkę wynoszącą 1-2 mg/kg mc. Nie należy stosować dawki większej niż 8 mg/kg mc. albo 400 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel