TRANXENE kapsułki

  • TRANXENE to preparat wykazujący właściwości przeciwlękowe, uspokajające i przeciwdrgawkowe. Ponadto działa nasennie. Swoje właściwości zawdzięcza zawartości klorazepatu dipotasowego.
  • TRANXENE kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
klorazepat dipotasowy (Dikalii clorazepas)

Wskazania:
Wykorzystywać w przypadku krótkotrwałych stanów lękowych i niepokoju, szczególnie w ramach leczenia pomocniczego doraźnego w przebiegu nerwicy. Polecany przy zespole abstynencji w alkoholizmie (majaczenie alkoholowe, stany predeliryjne). Stosować wyłącznie w przypadku nasilonych objawów, utrudniających normalną egzystencję.

Działanie:
Lek ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawiera klorazepat dipotasowy będący pochodną benzodiazepiny wykazującą właściwości przeciwlękowe. Preparat ogranicza napięcie mięśni szkieletowych. Działa uspokajająco, nasennie i przeciwdrgawkowo. Substancja czynna jest specyficznym agonistą receptorów zaliczanych do GABA-omega kompleksu, regulującego otwarcie kanału chlorkowego. Po zastosowaniu doustnym 80% preparat ulega w żołądku dekarboksylacji do desmetylodiazepamu - czynnego metabolitu. Jego najwyższy poziom w osoczu obserwuje się po upływie 60 minut.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciężka niewydolność oddechowa
- zespół bezdechu sennego
- Myasthenia gravis
- zaburzenia wydolności wątroby
- stosowanie u dzieci poniżej 9 roku życia
- stosowanie w I trymestrze ciąży

Dawkowanie Tranxene:
Stosować doustnie.  W przypadku osób dorosłych leczenie należy rozpoczynać od dawki wynoszącej 5 mg x 1/24h. Dawkę należy stopniowo zwiększać, dawka terapeutyczna to 5-30 mg/24h. Nie zaleca się stosowanie więcej niż 30 mg/24h. Lek przyjmować x 1/24h, wieczorem. Dzieciom powyżej 9 lat (tylko w uzasadnionych sytuacjach, wskazanych przez lekarza specjalistę) podawać 0,5 mg/kg mc./24hw dawkach podzielonych. Lek powinno się stosować przez jak najkrótszy czas, nie dłużej niż 8-12 tygodni włączając okres zmniejszana dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel