ULTOP kapsułki

  • ULTOP to preparat charakteryzujący się działaniem blokującym produkcję kwasu solnego w żołądku. Działa na bazie omeprazolu, który jest inhibitorem pompy protonowej w komórkach okładzinowych żołądka.
  • ULTOP kapsułki
Producent: Krka
Skład: omeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
omeprazol (Omeprazolum)

Wskazania:
Stosować u osób dorosłych przy wrzodach dwunastnicy i żołądka, także tych wywołanych stosowaniem NLPZ (oraz w profilaktyce ich nawrotów) oraz refluksowym zapaleniu przełyku i zespołu Zolinngera-Ellisona. Wskazany podczas terapii skojarzonej z odpowiednimi antybiotykami, eradykacja Helicobacter pylori w chorobie wrzodowej. Podawać dzieciom powyżej 1 rż. i o masie ciała większej lub równej 10 kg w przypadku refluksowego zapalenia przełyku, symptomatycznego leczenia zgagi i ulewania w chorobie refluksowej przełyku. Dzieciom powyżej 4 lat i młodzieży podawać w terapii skojarzonej z antybiotykami w przypadku choroby wrzodowej dwunastnicy wywołanej przez H. pylori.

Działanie:
Lek ma postać kapsułek dojelitowych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie inhibitora pompy protonowej (H+/K+- ATP-azy) – omeprazolu- w komórkach okładzinowych żołądka. Zatrzymuje proces uwalniania HCl podstawowego i stymulowanego (bez względu na czynnik stymulujący to wydzielanie). Powoduje zwiększenie pH i ogranicza objętość wydzielanego soku żołądkowego. Po zastosowaniu doustnym substancja czynna ulega wchłonięciu w jelicie cienkim.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- równoczesne stosowanie z nelfinawirem.

Dawkowanie Ultop:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych przy wrzodach dwunastnicy lub żołądka zaleca się stosowanie 20 mg x 1/24h przez 2-8 tygodni (albo 40 mg/24h przez 4-8 tygodni przy cięższych postaciach choroby). Przy zespole Zollingera-Ellisona dawkę należy dostosować indywidualnie, a leczenie kontynuować tak długo, dopóki istnieją wskazania kliniczne. Rozpoczynać od dawki wynoszącej 60 mg/24h. W przypadku refluksowego zapalenie przełyku stosować 20 mg x 1/24h przez 4-8 tyg.; przy ciężkim refluksowym zapaleniu przełyku przyjmować 40 mg x 1/24h przez 8 tygodni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel