UNASYN tabletki

  • UNASYN to antybiotyk charakteryzujący się dość szerokim działaniem bakteriobójczym. Odpowiada za złagodzenie objawów chorobowych wywołanych przez bakterie, np. w obrębie układu oddechowego.
  • UNASYN tabletki
Producent: Pfizer
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sultamycylina (Sultamycyllinum)

Wskazania:
Preparat wykorzystywać w przypadku zakażeń górnych oddechowych (np. zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok, zapalenia migdałków), zakażenia dolnych dróg oddechowych (np. bakteryjnego zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli), zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia dróg moczowych i odmiedniczkowego zapalenia nerek oraz rzeżączki.

Działanie:
Preparat działa na bazie sultamycyliny, która stanowi połączenie antybiotyku beta-laktamowego - ampicyliny i inhibitora beta-laktamazy - sulbaktamu. Ampicylina to aminopenicylina reagująca na działanie wielu beta-laktamaz, natomiast sulbaktam stanowi silny inhibitor, dezaktywujący te enzymy. W związku z tym sultamycylina ma zakres działania bakteriobójczego ampicyliny, rozszerzony dodatkowo o szczepy bakterii produkujące beta-laktamazę. Jego działanie obejmuje m.in. Streptococcus pneumoniae, Str. faecalis i inne gatunki z rodzaju Streptococcus; Haemophilus influenzae i H. parainfluenzae (szczepy produkujące beta-laktamazę jak i nieprodukujące beta-laktamazy); Staphylococcus aureus i S. epidermidis (również szczepy penicylinooporne i część szczepów metycylinooporyche); Moraxella catarrhalis; bakterie beztlenowe, również Bacteroides fragilis i gatunki pokrewne; Escherichia coli; drobnoustroje z rodzaju Citrobacter; Neisseria meningitidis i Neisseria gonorhoeae; drobnoustroje z rodzaju Klebsiella; drobnoustroje z rodzaju Proteus (indolo-dodatnie i -ujemne); drobnoustroje z rodzaju Enterobacter; Morganella morganii.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku

Dawkowanie Unasyn:
Stosować doustnie. Osobom dorosłym i dzieciom o mc. powyżej 30 kg podawać dawkę wynoszącą 375-750 mg co 12 h. Przy niepowikłanej rzeżączce jednorazowo stosuje się 2,25 g + 1 g probenecydu. Niemowlętom i dzieciom o mc. do 30 kg podawać 25-50 mg/kg mc./24h w 2 dawkach podzielonych. Leczenie powinno trwać przeważnie przez 2 doby po złagodzeniu symptomów chorobowych (np. gorączki). Czas leczenia zazwyczaj wynosi 5-14 dni, ale można go, w razie potrzeby, wydłużyć.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel