ULGASTRAN zawiesina

  • ULGASTRAN to preparat przeznaczony do stosowania doustnego. Dzięki zawartości sukralfatu wykazuje właściwości osłaniające i łagodzi objawy choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka.
  • ULGASTRAN zawiesina
Producent: Gedeon Richter
Skład: sukralfat
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sukralfat (Sucralfatum)

Wskazania:
Stosować w czasie leczenia choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Działanie:
Lek ma postać zawiesiny przeznaczonej do stosowania doustnego. Stanowi kompleksowy związek wodorotlenku glinu i zasadowej soli glinowej ośmiosiarczanu sacharozy, wykazujący właściwości osłaniające. W środowisku kwaśnym substancja czynna - sukralfat staje się wysoce polarna i łączy się z tkankami dna owrzodzenia na około 12 h, przy dość nieznacznym wiązaniu z prawidłową śluzówką żołądka i dwunastnicy. W obecności HCl łączy się z dodatnio naładowanymi grupami glikoprotein. Co więcej może tworzyć kompleksowe wiązanie o charakterze żelu z cząsteczkami wydzieliny śluzowej, co sprzyja przeciwdziałaniu enzymatycznemu rozkładowi tego ostatniego przy udziale pepsyny. Jego przyleganie do ziarniny utrudnia dyfuzję jonów wodorowych do dna owrzodzenia. Łączy sole kwasów żółciowych oraz pepsynę i tym samym zmniejsza ich właściwości uszkadzające. Preparat powoduje wzrost tkankowego poziomu endogennych prostaglandyn i wiąże się z naskórkowym czynnikiem wzrostu oraz innymi czynnikami wzrostowymi. Dzięki temu angażuje je w miejscową obronę śluzówkową.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- przewlekłe stosowanie u osób z ciężką niewydolnością nerek, mocznicą, hipofosfatemią
- dializowanie
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Ulgastran zawiesina:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 1g x 4/24h (co 6h) na 30-60 minut przed jedzeniem i bezpośrednio przed snem. Nie stosować więcej niż 8 g/24h. Leczenie powinno być kontynuowane przez 4-6 tygodni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel