URSOCAM tabletki

  • URSOCAM to preparat doustny wykazujący właściwości żółciotwórcze. Zawarty w nim kwas ursodeoksycholowy przyczynia się do rozpuszczania kamieni żółciowych i przeciwdziałania powstawaniu nowych.
  • URSOCAM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas ursodeoksycholowy (Acidum ursodeoxycholicum)

Wskazania:
Preparat wykorzystywać w celu rozpuszczania cholesterolowych kamieni żółciowych o średnicy nie większej niż 15 mm, przepuszczalnych dla promieni rentgenowskich, u osób, u których mimo występowania kamieni aktywność pęcherzyka żółciowego została utrzymana. Stosować również przy objawach pierwotnej marskości żółciowej wątroby, ale tylko jeśli nie występuje niewyrównana marskość wątroby.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie kwasu ursodeoksycholowego, który jest naturalnym kwasem żółciowym, znajdującym się w niewielkich ilościach w ludzkiej żółci. Odpowiada za ograniczenie wchłaniania, produkcji oraz wydzielania cholesterolu z żółcią. Przyczynia się do rozpuszczenia cholesterolu żółci tworząc rozpuszczalne kryształy. W efekcie ogranicza wysycenie żółci cholesterolem. Wykazuje właściwości hepatoprotekcyjne w wyniku obniżenia udziału kwasów żółciowych hydrofobowych, przede wszystkim kwasu chenodeoksycholowego oraz litocholowego. Po zastosowaniu doustnym prawie 90% leku ulega wchłonięciu w jelicie cienkim.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- stosowanie w ciąży oraz okresie laktacji
- ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych
- zaburzenia drożności przewodu żółciowego wspólnego albo przewodu pęcherzykowego.
- stosowanie jeśli pęcherzyk żółciowy jest niewidoczny na zdjęciu rtg
- zwapnienia zlokalizowane w obrębie złogów
- zaburzona aktywność skurczowa pęcherzyka żółciowego
- często występująca kolka żółciowa.

Dawkowanie Uroscam:
Stosować doustnie.  U osób dorosłych w celu rozpuszczania kamieni żółciowych stosuje się 8-10 mg/kg/mc./24h w 2 dawkach. Wskazane jest postępowanie wg następującego schematu dawkowania: osoby o mc. do 60 kg - 500 mg/24h (2 tabl. wieczorem); 60-80 kg - 750 mg/24h (1 tabl. rano i 2 tabl. wieczorem); 80-100 kg - 1000 mg/24h (1 tabl. rano i 3 tabl. wieczorem); powyżej 100 kg - 1250 mg/24h (2 tabl. rano i 3 tabl. wieczorem). Przy pierwotnej żółciowej marskości wątroby stosować 5-10 mg/kg mc./24h, jednorazowo albo w 2 dawkach.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel