VALSARGEN kapsułki

  • VALSARGEN to preparat kardiologiczny, który skutecznie obniża ciśnienie tętnicze krwi. Działa na bazie walsartanu, który jest antagonistą receptora angiotensyny II (typu AT1).
  • VALSARGEN kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
walsartan (Valsartanum)

Wskazania:
Lek stosować po niedawno przebytym ataku serca oraz w ramach leczenia symptomatycznej niewydolności serca. Wskazany przy nadciśnieniu tętniczym u osób dorosłych, dzieci od 6 roku życia i młodzieży.

Działanie:
Preparat ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie antagonisty receptora angiotensyny II (typu AT1). Przyczynia się do selektywnego łączenia się z receptorem AT1, zatrzymując efekty działania angiotensyny II. Nie działa agonistycznie w stosunku do receptora AT1, nie tworzy połączenia ani nie blokuje innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych ważnych dla uregulowania systemu sercowo-naczyniowego. Nie jest inhibitorem ACE (kininazy II), w związku z czym nie intensyfikuje skutków działania pozostających w zależności od bradykininy. Większość pacjentów po przyjęciu pojedynczej dawki doustnej, początek działania obniżającego ciśnienie obserwuje się w ciągu 2 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- równoczesne przyjmowanie aliskirenu u osób z cukrzycą albo z zaburzeniami aktywności nerek (GFR <60 ml/min/1,73 m2)
- zaburzenia pracy wątroby o ciężkim charakterze
- marskość wątroby
- cholestaza
- ciąża

Dawkowanie Valsargen:
Stosować doustnie. Przy nadciśnieniu tętniczym na początku zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 80 mg x 1/24h. U części pacjentów, u których ciśnienie tętnicze krwi nie jest odpowiednio kontrolowane, można podać dawkę 160 mg/24h, jednak nie więcej niż 320 mg/24h. W przypadku stanu po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego rozpoczynać leczenie od 20 mg x 2/24h, później w ciągu kilku tygodni dawkę należy stopniowo zwiększać do 40 mg, 80 mg i 160 mg, x 2/24h. Nie stosować więcej niż 160 mg x 2/24h. Przy niewydolności serca na początku stosować 40 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel