VALDOXAN tabletki

  • VALDOXAN dzięki zawartości agomelatyny przyczynia się do unormowania zaburzonego rytmu okołodobowego. Ponadto wykazuje właściwości przeciwdepresyjne. Przeznaczony do stosowania doustnego.
  • VALDOXAN tabletki
Producent: Servier
Skład: agomelatyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
agomelatyna (Agomelatine)

Wskazania:
Stosować preparat w przypadku znacznych epizodów depresyjnych u osób dorosłych.

Działanie:
Preparat zaliczany do grupy leków przeciwdepresyjnych. Jest agonistą melatonergicznym (receptorów MT1 i MT2) i antagonistą receptorów 5-HT2C. W jego skład wchodzi agomelatyna, która nie oddziałuje na wychwyt monoamin i nie wykazuje powinowactwa do receptorów alfa- i beta-adrenergicznych, dopaminergicznych, histaminergicznych, cholinergicznych i benzodiazepinowych. Preparat przyczynia się do przywrócenia rytmu okołodobowego przy jego wcześniejszych zakłóceniach. Substancja czynna powoduje wzrost uwalniania noradrenaliny i dopaminy, zwłaszcza w korze czołowej i nie oddziałuje na zewnątrzkomórkowy poziom serotoniny. Agomelatyna charakteryzuje się działaniem przeciwdepresyjnym. U ludzi lek przyczynia się do pozytywnego przesunięcia faz, wywołuje przyspieszoną fazę snu, ogranicza ciepłotę ciała oraz pobudza działanie melatoniny.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- zaburzenie aktywności wątroby (tj. marskość albo czynna choroba wątroby)
- przy czynności aminotransferaz w surowicy przewyższającej 3-krotnie GGN
- równoczesne przyjmowanie z silnymi inhibitorami CYP1A2 (np. fluwoksaminą, cyprofloksacyną).

Dawkowanie Valdoxan:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. W przypadku osób dorosłych zaleca się przyjmowanie dawki wynoszącej 25 mg x 1/24h, wieczorem przed pójściem spać. Po 14 dniach kuracji, jeśli nie ma poprawy, dawka może zostać zwiększona do 50 mg x 1/24h (2 tabl. przed snem). Podejmując decyzję o zwiększeniu dawki zaleca się uwzględnienie wyższego ryzyka wzrostu czynności aminotransferaz.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel