Polecane produkty
Skład:
1 tabletka zawiera:
Paracetamolum), 200 mg gwajfenezyny (Guaifenesinum), 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum), 15 mg bromowodoru dekstrometorfanu (Dextromethorpani hydrobromidum.
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, Opadry Yellow
Działanie:
Lek stanowi kompleks czterech substancji czynnych odpowiadających za łagodzenie objawów infekcji dróg oddechowych (przeziębienia lub grypy). Paracetamol przyczynia się do obniżenia gorączki i złagodzenia bólu. Bromowodorek dekstrometorfanu charakteryzuje się właściwościami przeciwkaszlowymi, przede wszystkim obejmującymi suchy, męczący kaszel. Gwajafenezyna to substancja o działaniu wykrztuśnym. Drażni śluzówkę żołądka i w wyniku odruchu powoduje zwiększenie produkcji wydzieliny przez gruczoły śluzowe oskrzeli. Chlorowodorek pseudoefedryny działa obkurczająco na naczynia krwionośne, co skutkuje udrożnieniem jam nosowych i zatok. W ten sposób ułatwia oddychanie.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe produktu
- nadciśnienie tętnicze
- schorzenia serca
- cukrzyca
- nadczynność tarczycy
- problemy z mikcją związane z przerostem prostaty
- jaskra z wąskim kątem przesączania
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO i 14 dni po zaprzestaniu leczenia nimi albo preparatami przeciwparkinsonowskimi
- stosowanie u dzieci poniżej 6 rż.
- zaburzenia wydolności wątroby
- alkoholizm
- wrodzony deficyt G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej
Wskazania:
Stosować w przypadku przeziębienia lub grypy objawiających się bólem głowy, gorączką, bólem gardła, katarem oraz kaszlem.
Dawkowanie:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat zaleca się stosowanie 2 tabl. co 6-8h, jednak nie więcej niż 8 tabl./24h. Dzieciom od 6 do 12 roku życia podawać 1 tabl. co 6-8 h, jednak nie więcej niż 4 tabl./24h..