WARFIN tabletki

  • WARFIN jest preparatem stosowanym przy profilaktyce i leczeniu zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej, wtórnemu zapobieganiu zawałowi serca oraz powikłaniom zakrzepowo-zatorowym, również w profilaktyce pozawałowej serca.
  • WARFIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
warfaryna (warfarinum natricum)

Wskazania:
Leczenie i zapobieganie zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej. Wtórne zapobieganie zawałowi mięśnia sercowego i zapobieganie powikłaniom zakrzepowo-zatorowym (udar lub zator w krążeniu obwodowym) po zawale mięśnia sercowego. Zapobieganie powikłaniom zakrzepowo-zatorowym (udar lub zator w krążeniu obwodowym) u pacjentów z migotaniem przedsionków, z patologią zastawek lub po protezowaniu zastawek serca.

Działanie:
Lek działa przeciwzakrzepowo poprzez kompetycyjne blokowanie redukcji witaminy K oraz jej 2,3 epoksydu do witaminy KH2. Witamina KH2 jest konieczna, aby niektóre, zależne od witaminy K białka koagulacyjne mogły ulec karboksylacji przez kwas gamma-glutaminowy i uzyskać aktywność koagulacyjną. Białko C i jego kofaktor białko S, naturalnie występujące inhibitory krzepnięcia zależne od witaminy K, również podlegają takiemu wpływowi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na warfarynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- tendencja do krwawień
- ciężka niewydolność wątroby oraz marskość wątroby
- nieleczone lub niekontrolowane nadciśnienie tętnicze
- ostatnio przebyte krwawienie wewnątrzczaszkowe
- stany predysponujące do krwawień wewnątrzczaszkowych
- tendencja do częstych upadków spowodowanych stanem neurologicznym lub inną zmianą zdrowotną
- zabiegi chirurgiczne w obrębie OUN lub oka
- stany predysponujące do krwawień z przewodu pokarmowego lub dróg moczowych
- infekcyjne zapalenie wsierdzia lub wysięk osierdziowy
- otępienie, psychozy, alkoholizm oraz stany podobne w których przestrzeganie zaleceń przez pacjenta może nie być satysfakcjonujące oraz gdy leczenie przeciwzakrzepowe nie może być bezpieczne podawane
- równoczesne stosowanie ziela dziurawca zwyczajnego
- I trymestr i ostatnie 4 tyg. ciąży.

Dawkowanie Warfin:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Nie należy stosować leku po terminie ważności. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel