VOTREZIN tabletki

  • VOTREZIN jest preparatem stosowanym w leczeniu objawów związanych ze stanami alergicznymi, takimi jak: utrzymujący się katar sienny, wodnisty wyciek z nosa oraz przewlekła pokrzywka.
  • VOTREZIN tabletki
Producent: Sandoz
Kategoria:Alergia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
dichlorowodorek lewocetyryzyny (levocetirizini dihydrochloridum)

Wskazania:
Objawowe leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (w tym przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa) oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Działanie:
Lewocetyryzyna jest silnym i wybiórczym antagonistą obwodowych receptorów H1. Zatrzymuje przezśródbłonkową migrację eozynofilów przez komórki skóry i płuc. Lek łagodzi objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, w tym objawy niedrożności nosa. Preparat prędko i w dużym stopniu przyswaja się po podaniu doustnym. Maksymalne stężenie w osoczu występuje po 0,9 h od podania. Stopień wchłaniania zależy od dawki i nie zależy od przyjmowania pokarmu. W 90% wiąże się z białkami osocza. Lewocetyryzyna metabolizowana jest w mniej niż 14%. Lewocetyryzyna i jej metabolity wydalane są głównie z moczem - średnio 85,4% podanej dawki. Z kałem wydalane jest tylko 12,9% dawki. Pozorny klirens lewocetyryzyny zależy od klirensu kreatyniny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewocetyryzynę
- inne pochodne piperazyny lub pozostałe składniki preparatu
- ciężka niewydolność nerek

Dawkowanie Votrezin:
Doustnie. Dorośli, młodzież oraz dzieci od 6 lat: 5 mg raz na dobę (1 tabl.). Pacjenci dorośli z zaburzeniami czynności nerek: lekkie zaburzenie czynności nerek: 5 mg raz na dobę; umiarkowane zaburzenie czynności nerek: 5 mg co 2 dni; ciężkie zaburzenia czynności nerek: 5 mg co 3 dni. U dzieci i młodzieży z zaburzeniem czynności nerek dawkę należy dostosować indywidualnie uwzględniając klirens nerkowy oraz masę ciała dziecka. Leczenie sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa można przerwać po ustąpieniu objawów i wznowić w razie ponownego ich wystąpienia. W przypadku przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa pacjentowi można zaproponować ciągłe leczenie w okresie narażenia na alergeny.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel