VALZEK tabletki

  • VALZEK dzięki zawartości walsartanu działa antagonistycznie wobec receptora dla angiotensyny II. W ten sposób dochodzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Preparat przeznaczony do stosowania doustnego.
  • VALZEK tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
walsartan (Valsartanum)

Wskazania:
Lek przeznaczony jest do stosowania w przypadku nadciśnienia tętniczego. Wskazany również przy symptomatycznej niewydolności serca oraz u osób w stanie stabilnym klinicznie z symptomatyczną niewydolnością serca albo niewydolnością skurczową lewej komory (bez symptomów) po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego.

Działanie:
Preparat zawiera walsartan, który jest czynnym po zażyciu doustnym, silnym i specyficznym antagonistą receptora dla angiotensyny II. Charakteryzuje go selektywne działanie wobec podtypu receptora AT1. Lek przyczynia się do zwiększenia poziomu angiotensyny II w osoczu po zatrzymaniu receptora AT1. Może powodować pobudzanie receptora AT2, który jest antagonistą receptora AT1. Substancja czynna nie jest agonistą receptora AT1 i posiada znacznie większe (około 20 000 razy) powinowactwo do receptora AT1 niż do receptora AT2. Nie powoduje zatrzymania czynności ACE, w efekcie czego nie dochodzi do wystąpienia suchego kaszlu. Walsartan nie łączy się z innymi receptorami hormonów ani z kanałami jonowymi, odgrywającymi znaczącą rolę w regulacji funkcji systemu sercowo-naczyniowego, ani ich nie hamuje.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- marskość żółciowa wątroby
- ciężki zaburzenia wydolności wątroby
- cholestaza
- ciąża

Dawkowanie Valzek:
Stosować doustnie, niezależnie od posiłków. Przy nadciśnieniu tętniczym rozpoczynać leczenie od 80 mg x 1/24h. U części pacjentów, u których ciśnienie tętnicze krwi nie jest odpowiednio kontrolowane, można podać dawkę 160 mg/24h, jednak nie więcej niż 320 mg/24h.
W przypadku stanu po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego rozpoczynać leczenie od 20 mg x 2/24h, później w ciągu kilku tygodni dawkę należy stopniowo zwiększać do 40 mg, 80 mg i 160 mg, x 2/24h. Nie przyjmować więcej niż 160 mg x 2/24h. Przy niewydolności serca na początku zażywać dawkę wynoszącą 40 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel