VALTAP tabletki

  • VALTAP jest jednym z leków hipotensyjnych, odpowiadających za obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Odbywa się to w wyniku wybiórczego wiązania substancji czynnej z receptorem AT1.
  • VALTAP tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
walsartan (Valsartanum)

Wskazania:
Lek przeznaczony jest do stosowania w czasie leczenia symptomatycznej niewydolności serca oraz po niedawno przebytym ataku serca wyłącznie u osób dorosłych. Wskazany również w przypadku nadciśnienia tętniczego u dzieci od 6 roku życia, młodzieży i pacjentów dorosłych.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do kategorii leków hipotensyjnych, które działają na bazie antagonisty receptora angiotensyny II (typu AT1) - walsartanu. Mechanizm działania substancji czynnej polega na tworzeniu wybiórczych wiązań z receptorem AT1, czego skutkiem jest zatrzymywanie właściwości angiotensyny II. Preparat nie jest agonistą receptora AT1. Ponadto nie łączy się i nie działa zatrzymująco w stosunku innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych, ważnych z punktu widzenia procesów regulacyjnych w układzie krążenia. Nie wykazuje właściwości inhibicyjnych wobec ACE (kininazy II). W ten sposób ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia kaszlu – skutku zależnego od bradykininy. Działanie leku można obserwować u większości osób już po 2h od zastosowania pojedynczej dawki.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- marskość żółciowa wątroby
- zaburzenia pracy wątroby o ciężkim przebiegu
- cholestaza
- ciąża

Dawkowanie Valtap:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. W przypadku stanu po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego rozpoczynać leczenie od 20 mg x 2/24h, później w ciągu kilku tygodni dawkę należy stopniowo zwiększać do 40 mg, 80 mg i 160 mg, x 2/24h. Nie przyjmować więcej niż 160 mg x 2/24h. Przy niewydolności serca na początku zażywać dawkę wynoszącą 40 mg x 2/24h. Przy nadciśnieniu tętniczym rozpoczynać leczenie od 80 mg x 1/24h. U części pacjentów, u których ciśnienie tętnicze krwi nie jest odpowiednio kontrolowane, można podać dawkę 160 mg/24h, jednak nie więcej niż 320 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel