XARTAN HCT tabletki

  • Lek Xartan HCT jest skojarzeniem antagonisty receptora angiotensyny II losartanu i leku moczopędnego hydrochlorotiazydu. Lek Xartan HCT wskazany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego.
  • XARTAN HCT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
losartan potasu , hydrochlorotiazyd (losartanum kalicum, hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Leczenie pierwotnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów, których ciśnienie krwi nie jest wystarczająco kontrolowane podczas monoterapii losartanem lub hydrochlorotiazydem.

Działanie:
Lek jest połączeniem losartanu - antagonisty receptora angiotensyny II oraz hydrochlorotiazydu - leku moczopędnego. Losartan i jego aktywny metabolit selektywnie wiążą się z receptorem AT1, blokując efekty działania angiotensyny II bez wpływu na źródło i drogę jej syntezy; nie wiążą się i nie blokują innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych istotnych dla regulacji w układzie krążenia. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym. Wpływa na wchłanianie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych, zwiększając wydalanie sodu i chlorków w prawie równych ilościach.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na losartan, pochodne sulfonamidu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- oporna na leczenie hipokaliemia lub hiperkalcemia
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby; zastój żółci oraz obturacja dróg żółciowych
- oporna na leczenie hiponatremia
- objawowa hiperurykemia/dna moczanowa
- ciężkie zaburzenia czynności nerek
- bezmocz
- II i III trymestr ciąży.

Dawkowanie Xartan HCT:
Doustnie. Lek można zażywać równcześnie z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi. Leku nie należy zażywać w terapii początkowej, ale u tych chorych, u których nie osiągnięto kontroli ciśnienia tętniczego przy zastosowaniu samego losartanu lub samego hydrochlorotiazydu. Zaleca się stopniowe zwiększanie dawki pojedynczych składników. Jesli jest to klinicznie uzasadnione można rozważyć zmianę monoterapii na leczenie skojarzone u pacjentów, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane. Zwykle dawka podtrzymująca wynosi 1 tabl. 50 mg + 12,5 mg raz na dobę. Maksymalna dawka wynosi 1 tabl. 100 mg + 25 mg raz na dobę. Działanie przeciwnadciśnieniowe uzyskuje się w ciągu 3-4 tyg. od rozpoczęcia leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel