XARTAN tabletki

  • XARTAN jest preparatem stosowanym w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz w niektórych przypadkach niewydolności serca. Może być stosowany w połączeniu z innymi lekami.
  • XARTAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
losartan potasu (losartanum kalicum)

Wskazania:
Leczenie pierwotnego nadciśnienia tętniczego u dorosłych oraz dzieci i młodzieży od 6 do 18 lat. Leczenie chorób nerek u pacjentów dorosłych z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 z białkomoczem większym lub równym 0,5 g/dobę jako składowa leczenia przeciwnadciśnieniowego. Leczenie przewlekłej niewydolności serca (u dorosłych pacjentów), gdy leczenie inhibitorami ACE nie jest właściwe z powodu występowania działań niepożądanych, zwłaszcza kaszlu lub przeciwwskazania; u pacjentów z niewydolnością serca, których stan został ustabilizowany podczas stosowania inhibitora ACE, nie należy zmieniać leczenia na losartan; frakcja wyrzutowa lewej komory serca u pacjentów powinna wynosić ?40%, a ich stan powinien być ustabilizowany podczas leczenia przewlekłej niewydolności serca. Zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru mózgu u pacjentów dorosłych z nadciśnieniem tętniczym i przerostem lewej komory serca potwierdzonym w EKG.

Działanie:
Antagonista receptora angiotensyny II. Losartan selektywnie blokuje receptor AT1. Zarówno losartan potasu jak i jego farmakologicznie czynny metabolit blokują wszystkie efekty działania angiotensyny II, niezależnie od pochodzenia lub drogi jej syntezy. Losartan nie pobudza i nie blokuje innych receptorów hormonalnych lub kanałów jonowych istotnych dla regulacji w układzie krążenia. Po podaniu doustnym dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego i podlega efektowi pierwszego przejścia przez wątrobę.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- II i III trymestr ciąży
- u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek nie należy stosować losartanu jednocześnie z aliskirenem

Dawkowanie Xartan:
Doustnie. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Jednoczesne stosowanie suplementów potasu lub suplementów soli zawierających potas może prowadzić do nadmiaru potasu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel