XYZAL roztwór doustny

  • XYZAL jest lekiem przeciwalergicznym oddziałującym na układ oddechowy. Stosowany przy pokrzywce oraz zapaleniach błony śluzowej.
  • XYZAL roztwór doustny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
dichlorowodorek lewocetyryzyny (levocetirizini dihydrochloridum)

Wskazania:
Lek ma za zadanie złagodzenie stanów alergicznych spowodowanych pokrzywką oraz zapaleniem tymczasowym i przewlekłym błony śluzowej nosa.

Działanie:
Preparat działający przeciwhistaminowo jako silny i selektywny antagonista obwodowych receptorów histaminowych H1. Substancja, jaką jest lewocetyryzyna blokuje za pomocą swoich właściwości przezśródbłonkową migrację eozynofilów przez komórki skóry i płuc. Lewocetyryzyna w ilości równoważnej połowie dawki cetyryzyny ma podobne działanie do cetyryzyny na skórę oraz błonę śluzową nosa. Przenika w szybkim tempie z przewodu pokarmowego, jednakże pokarm może wpłynąć na szybkość wchłaniania, ale nie na jego stopień.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewocetyryzynę, inne pochodne piperazyny lub pozostałe składniki preparatu
- nadwrażliwość na parahydroksybenzoesan metylu lub parahydroksybenzoesan propylu
- ciężka niewydolność nerek

Dawkowanie Xyzal roztwór:
Doustnie. Dawka dobowa dla dorosłych oraz dzieci od 6 lat wynosi 10ml roztworu. Dawka dobowa dla dzieci 2-6 lat wynosi 2,5ml roztworu podawanego 2x. W przypadku zażywania leków przez pacjentów z zaburzeniami czynności nerek dawka powinna być ustalona indywidualnie na podstawie klirensu nerkowego i masy ciała. Roztwór doustny można zażywać bez rozcieńczania lub z wodą, połykać bezpośrednio po rozcieńczeniu. Lek można zażywać niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel