XIFAXAN tabletki

  • Produkt leczniczy Xifaxan wskazany do przyjmowania w trakcie leczenia chorób przewodu pokarmowego o podłożu bakteryjnym. Zawarta w tabletkach substancja czynna, czyli rifaksymina to antybiotyk charakteryzujący się szerokim spektrum działania.
  • XIFAXAN tabletki
Producent: Alfa Wassermann
Skład: ryfaksymina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rifaksymina (rifaximinum)

Wskazania:
Lek wskazany jest w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, których przyczyną są bakterie wrażliwe na rifaksyminę. Do tych chorób zalicza się: zakażenia jelitowe; biegunkę podróżnych; encefalopatię wątrobową; objawową niepowikłaną chorobę uchyłkową jelita grubego u pacjentów, którzy są na diecie bogatoresztkowej. Do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Działanie:
Substancja czynna leku Xifaxan to półsyntetyczna pochodna rifamycyny SV. Rifaksymina wykazuje działanie bakteriobójcze na bakterie wrażliwe. Jej aktywność przeciwbakteryjna obejmuje większość szczepów bakteryjnych (Gram-ujemnych, Gram-dodatnich, tlenowych, beztlenowych), które wywołują zakażenia układu pokarmowego oraz biegunkę podróżnych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną leku, inne rifamycyny, substancje pomocnicze
- niedrożność jelit (także częściowa niedrożność jelit)
- ciężkie wrzodziejące uszkodzenia jelit

Dawkowanie:
Przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Do stosowania doustnego. W przypadku zakażeń jelitowych i biegunki podróżnych: u pacjentów powyżej 12. roku. życia stosować od 200mg (jedna tabletka) co 8 godzin do 400mg (dwie tabletki) co 8-12 godzin. W przypadku encefalopatii wątrobowej: u pacjentów powyżej 12. roku życia: stosować 400mg (dwie tabletki) co 8 godzin. Maksymalny czas leczenia: 7 dni. W przypadku objawowej niepowikłanej choroby uchyłkowej jelita grubego: u dorosłych pacjentów stosujących dietę bogatoresztkową: stosować 400mg (dwie tabletki) co 12 godzin przez okres 7 dni. Kurację można powtarzać w cyklach siedmiodniowych co miesiąc (maksymalnie 12 cykli po 7 dni). Leczenie należy przerwać po pełnym ustąpieniu objawów. Maksymalny pojedynczy okres przyjmowania rifaksyminy wynosi 7 dni, każdorazowo przed ponownym włączeniem rifaksyminy należy zrobić 30 dni przerwy. Pacjenci z niewydolnością wątroby: nie ma konieczności modyfikowania dawek. U dzieci poniżej 12. roku życia: nie ustalono schematu dawkowania

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel