YASNAL Q-TAB tabletki rozpuszczalne w jamie ustnej

  • YASNAL Q-TAB jest preparatem wpływającym na ośrodkowy układ nerwowy poprzez poprawę zdolności poznawczych. Stosowany u pacjentów ze zdjagnozowaną chorobą Alzheimera.
  • YASNAL Q-TAB tabletki rozpuszczalne w jamie ustnej
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek donepezilu (donepezili hydrochloridum)

Wskazania:
Profilaktyczne łagodzenie otępień choroby Alzheimera, przybierającej siłę od lekkiej do umiarkowanej.

Działanie:
Działanie przybiera postać inhibitora acetylocholinoesterazy, zarówno atopowego jak i odwracalnego podczas podstawowej cholinesterazy w mózgu. W przypadku występowania choroby Alzhaimera preparat podany w ilościach terapeutycznych blokuje aktywność enzymu w około 64-77%. Zmiany w skali ADAS-Cog, za pomocą której bada się konkretne aspekty poznawcze jest skorelowane poprzez blokowanie acetylocholinesterazy w czerwonych krwinkach przez donepezyl.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlorowodorek donepezylu, pochodne piperydyny lub pozostałe składniki preparatu

Dawkowanie Yasnal Q-TAB:
Doustnie. Tabletkę Q-Tab trzeba położyć na języku i poczekać do momentu jej rozpadu, a następnie połknąć. Można popić wodą. Dawkowanie dla pacjentów w podeszłym wieku wynosi początkowo 5mg raz na dobę minimum przez miesiąc. Po ocenie klinicznej skuteczności zażywania dawki początkowej, można ją zwiększyć do 10mg na dobę i tej ilości nie należy przekraczać. Kuracja powinna być od samego początku kontrolowana przez lekarza mającego praktykę w diagnozowaniu i leczeniu otępienia w chorobie Alzheimera. Zdiagnozowanie powinno być wykonane w zgodzie z obowiązującymi normami. Kurację powinno rozpoczynać się wyłącznie, gdy chory ma opiekuna, który będzie rzetelnie kontrolował zażywanie leku. Kuracja podtrzymująca powinna trwać na tyle długo, na ile stwierdza się korzystne działanie leku. Konieczna jest regularna ocena kliniczna działania leku. Preparat należy odstawić, gdy dokona się stwierdzenia o zaprzestaniu jego dobroczynnego działania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel