ZARZIO ampułko-strzykawka

  • ZARZIO jest preparatem przeciwnowotworowym i immunomodulującym. Posiada właściwości zwiększające liczbę granulocytów. Stosowany głównie u pacjentów z neutropenią spowodowaną chemioterapią.
  • ZARZIO ampułko-strzykawka
Producent: Sandoz
Skład: filgrastim
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
filgrastim (filgrastimum)

Wskazania:
Preparat dla pacjentów ze stwierdzonym nowotworem złośliwym podlegających chemioterapii lekami cytotoksycznymi oraz neutropenią:
- ograniczenie pojawiającej się gorączki neutropenicznej
- mobilizacja komórek progenitorowych krwi obwodowej (PBPC)
- skrócenie czasu trwania neutropenii
- profilaktyka przewlekłej neutropenii u pacjentów z zaawansowanym zakażeniem wirusem HIV
- skrócenie czasu trwania neutropenii wobec pacjentów przed przeszczepem szpiku, podlegających leczeniu mieloablacyjnemu, którzy są narażenie na pojawienie się przedłużonej ciężkiej neutropenii
- dla pacjentów z ciężką wrodzoną, cykliczną lub idiopatyczną neutropenią z bezwzględną liczbą neutrofilów oraz ciężkimi lub powracającymi zakażeniami w wywiadzie, długookresowe zażywanie filgrastymu jest zalecane dla podniesienia ilości neutrofilów oraz obniżenia częstości i czasu trwania objawów wynikających z zakażenia

Działanie:
Dawkowanie oraz zażywanie leku jest ustalane indywidualnie przez lekarza prowadzącego. Lek może być podawany poprzez infuzję dożylną lub przez podawanie podskórne. Podczas terapii wymagana jest bezpośrednia współpraca ze specjalistycznym ośrodkiem onkologicznym, który ma doświadczenie w leczeniu filgrastymem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na filgrastym lub którykolwiek ze składników preparatu

Dawkowanie Zarzio ampułko-strzykawka:
Zażywanie leku ustala indywidualnie lekarz wobec każdego pacjenta. Zalecaną formą drogi leku jest podanie podskórne lub alternatywnie w infuzji dożylnej. Kurację filgrastymem powinno się odbywać w ścisłej współpracy ze specjalistycznym ośrodkiem onkologicznym, posiadającym doświadczenie w leczeniu czynnikiem wzrostu kolonii granulocytów oraz w leczeniu zaburzeń hematologicznych i wyposażonym w odpowiedni sprzęt diagnostyczny.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel