ZALASTA tabletki

  • ZALASTA jest lekiem mającym wpływ na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwmaniakalnych i przeciwpsychotycznych. Znalazł zastosowanie przy leczeniu manii, schizofrenii oraz innych chorobach psychotycznych.
  • ZALASTA tabletki
Producent: Krka
Skład: olanzapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
olanzapina (olanzapinum)

Wskazania:
Preparat ma zastosowanie udowodnionych epizodach manii oraz schizofrenii. Profilaktyka epizodów manii od umiarkowanych do ciężkich przy pomocy olanzapiny, przeciwdziała nawrotom choroby afektywnej dwubiegunowej. W przypadku schizofrenii leczonej długookresowo olanzapina jest również efektywnym związkiem, przynoszącym pożądane stany.

Działanie:
Lek posiadający właściwości wpływające na stabilizację nastroju, a także o działaniu przeciwmaniakalnym oraz przeciwpsychotycznym. Receptory histaminowe H1 oraz a1-adrenergiczne, cholinergiczne receptory muskarynowe, serotoninowe i dopaminowe, to receptory silnie związane z olanzapiną. Związek ten ponadto obniża warunkowy odruch unikania, który jest sprawdzianem aktywności przeciwpsychotycznej, w dawkach niższych od koniecznych do zajścia katalepsji, zdarzenia objawiającego istnienie powiązanych z aktywnością niepotrzebnych działań. Olanzapina wybiórczo zmniejsza pobudzające działanie neuronów dopaminergicznych układu mezolimbicznego, mając równocześnie małe oddziaływanie na drogi w prążkowiu zaangażowane w działania motoryczne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na olanzapinę lub inne składniki preparatu
- pacjenci ze stwierdzonym ryzykiem wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Zalasta:
Preparat należy zażywać doustnie. Tabletkę należy połknąć i zaleca się ją zażyć zaraz po otwarciu opakowania. Można ją również rozpuścić w szklance wody. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Podczas zaistnienia nawrotów choroby afektywnej dwubiegunowej dawkowanie na początku wynosi 10mg/dobę. Natomiast w ramach leczenia schizofrenii normalna dawka olanzapiny powinna zawierać na początek 10 mg/dobę, a w przypadku leczenia epizodów manii, dawka początkowa zawierać powinna 15mg/dobę, zażywana jako porcja pojedyncza w monoterapii lub 10 mg/dobę w kuracji skojarzonej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel