COLDREX MAXGRIP lemon x 10 saszetek

  • Trzyskładnikowa formuła do stosowania w objawowym leczeniu grypy i przeziębienia. Produkt leczniczy Coldrex Maxgrip lemon zawiera przeciwbólowy i przeciwgorączkowy paracetamol, a także chlorowodorek fenylefryny oraz kwas askorbowy.
  • COLDREX MAXGRIP lemon x 10 saszetek
Producent: GlaxoSmithKline
Kod produktu: 11152
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
18,88 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Coldrex Maxgrip lemon:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum). Jedna saszetka zawiera 1000mg paracetamolu, 10mg chlorowodorku fenylefryny i 40mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sodu sacharyna, bezwodna krzemionka koloidalna, aromat cytrynowy, kurkumina (E100).

Działanie Coldrex Maxgrip lemon:

Zawarty w leku paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, zaś chlorowodorek fenylefryny pomaga udrożnić przewody nosowe, obkurczając naczynia krwionośne. Produkt leczniczy Coldrex Maxgrip lemon zawiera również kwas askorbowy, czyli witaminę C. Preparat jest rekomendowany do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Lek w postaci proszku do sporządzania doustnego roztworu o smaku cytrynowym.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Coldrex Maxgrip lemon wskazany do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu grypy lub przeziębienia, które przebiegają z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, katarem (nieżyt nosa).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sacharozę (3,7g sacharozy w jednej saszetce) – osoby z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedoborem sacharazy-izomaltazy oraz cukrzycą muszą zachować ostrożność. Leku nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią bez wskazania lekarza. Leku nie należy stosować w połączeniu z innymi preparatami z paracetamolem, substancjami zmniejszającymi przekrwienie śluzówki nosa lub lekami o podobnym działaniu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku niewydolności wątroby, ciężkiej niewydolności nerek, choroby alkoholowej. Nie stosować równocześnie z zydowudyną, inhibitorami monoaminooksydazy (MAO) oraz dwa tygodnie po zakończeniu ich stosowania. Nie stosować poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane, jednak nie pojawią się one u każdego. Działania niepożądane związane ze stosowaniem paracetamolu: bardzo rzadko: zaburzenia krwi i układu chłonnego – trombocytopenia; zaburzenia układu immunologicznego – reakcje anafilaktyczne, reakcje nadwrażliwości skórnej – wysypka skórna, obrzęk naczynioruchowy i zespół Stevens-Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy); zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia – skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; zaburzenia wątroby i dróg żółciowych – zaburzenia czynności wątroby. Działania niepożądane związane ze stosowaniem fenylefryny: zaburzenia psychiczne – nerwowość; zaburzenia układu nerwowego – ból głowy, zawroty głowy, bezsenność; zaburzenia serca – zwiększenie ciśnienia krwi; zaburzenia żołądka i jelit – nudności, wymioty. Inne działania niepożądane (częstość nieznana): zaburzenia oka – rozszerzenie źrenicy, jaskra ostra zamykającego się kąta (najbardziej prawdopodobne jest wystąpienie tych objawów u osób z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania); zaburzenia serca – tachykardia, kołatanie serca (palpitacje); zaburzenia skóry i tkanki podskórnej – reakcje alergiczne (np. wysypka, alergiczne zapalenie skóry); zaburzenia nerek i dróg moczowych – bolesne oddawanie moczu, zatrzymanie moczu (zatrzymanie moczu jest najbardziej prawdopodobne u osób z niedrożnością ujścia pęcherza np. rozrostem gruczołu krokowego).

Dawkowanie saszetek Coldrex Maxgrip lemon:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dorośli, dzieci powyżej 12. roku życia: stosować jedną saszetkę co 4-6 godzin. Nie stosować częściej niż co 4 godziny, nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Zawartość saszetki należy rozpuścić w gorącej wodzie (połowa szklanki), wypić. Roztwór można osłodzić, można również dolać trochę zimnej wody. Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej. W przypadku utrzymywania się objawów należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji lekarskiej nie stosować dłużej niż 3 dni. Należy stosować najniższą skuteczną dawkę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel