ZOLAXA RAPID tabletki

  • ZOLAXA to preparat, który oddziałując na układ nerwowy za sprawą olanzapiny, potrafi łagodzić stany występujące podczas schizofrenii oraz epizodów manii. Ma działanie przeciwpsychotyczne oraz przeciwmaniakalne.
  • ZOLAXA RAPID tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
olanzapina (olanzapinum)

Wskazania:
Zastosowanie w leczeniu schizofrenii oraz umiarkowanych i ciężkich epizodów manii. Podstawowym składnikiem mającym największy wpływ na przebieg terapii jest olanzapina, która dobrze wpływa na pacjentów, jeżeli otrzymano pozytywną odpowiedź na jej działanie.

Działanie:
Zawarta w leku olanzapina ma działanie stabilizujące nastrój, przeciwpsychotyczne oraz przeciwmaniakalne. Posiada podobieństwo do wielu receptorów dopaminowych, serotoninowych, alfa1-andreganicznych, histaminowych receptorów H1 oraz cholinergicznych receptorów muskarynowych. Wykazuje większe powinowactwo do receptora 5-HT2 niż do receptora D2. Nie jest do końca znany dokładny sposób działania, przewiduje się, ze ma to związek z działaniem antagonistycznym na receptory serotoninowe 5-HT2 oraz dopaminowe. Olanzapina obniża wzmagającą czynność neuronów dopaminergicznych układu mezolimbicznego w sposób selektywny, posiadając równocześnie małe odziaływanie na drogi w prążkowiu zaangażowane w czynności motoryczne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na olanzapinę lub inne składniki preparatu
- pacjenci ze stwierdzonym ryzykiem wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Zolaxa Rapid:
Doustnie. Dawkowanie zarządza lekarz prowadzący, który dostosowuje odpowiednią ilość leku do występującej choroby oraz poziomu jej nasilenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel