ZOMIKOS koncentrat

  • ZAMIKOS to lek wpływający na strukturę kości. Znalazł zastosowaniu przy leczeniu pacjentów u których pojawił się nowotwór naruszający układ kostny oraz powikłania kostne.
  • ZOMIKOS koncentrat
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas zoledronowy (zoledronicum acidum)

Wskazania:
Preparat działa hamująco przy i redukująco na daleko posuniętą chorobę nowotworową zajmującą kości oraz zapobiega powikłaniom kostnym, jak: hiperkalcemia wywołana chorobą nowotworową, złamania kompresyjne kręgów, złamania patologiczne oraz napromienianie lub operacje kości.

Działanie:
Preparat z grupy bisfosfonianów, inhibitor resorpcji kości przez osteoklasty. Znajdujący się w leku kwas zoledronowy zatrzymuje resorpcję kości bez szkodliwego wpływu na mineralizację, tworzenie oraz właściwości mechaniczne tkanki kostnej. Ponadto kwas zoledronowy posiada cechy pozwalające działać przeciwnowotworowo, z możliwością wywarcia skuteczności w leczeniu przerzutów nowotworowych do kości - in vitro: działanie przeciwadhezyjne i przeciwinwazyjne, blokowanie proliferacji osteoblastów , synergizm działania cytostatycznego z innymi lekami przeciwnowotworowymi, bezpośrednie działanie cytostatyczne i proapoptotyczne dotyczące komórek nowotworowych; in vivo: działanie antyangiogenne i działanie przeciwbólowe, blokowanie resorpcji kości przez osteoklasty, co zmienia mikrośrodowisko szpiku kostnego, powodując zmniejszenie podatności szpiku na wzrost komórek nowotworowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, na inne bisfosfoniany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Zomikos:
Dożylnie. Preparat jest podawany bezpośrednio przez lakarza prowadzącego, który potrafi dokonywać tego typu zabiegów, szczególnie podawać dożylnie leki z klasy bisfosfonianów.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel