ZOLPIGEN tabletki

  • ZOLPIGENE jest lekiem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy, przez co dzięki posiadanym właściwościom ma zdolność leczenia bezsenności poprzez działanie nasenne.
  • ZOLPIGEN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
winian zolpidemu (zolpidemi tartas)

Wskazania:
Zastosowanie u pacjentów mających problemy z bezsennością, szczególnie, kiedy staje się ona uciążliwa i męcząca, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie.

Działanie:
Lek posiada właściwości nasenne i wywodzi się z grupy imidazopiridyny. Jest niekompetencyjnym antagonistą receptorów układu GABA-ergicznego. Droga działania prowadzi przez znaczne i względnie selektywne wiązanie z receptorami benzodiazepinowymi omega1, podlegającymi pod jednostki alfa kompleksu receptora GABA-A. Zolpidem oddziałuje w małym stopniu na receptory benzodiazepinowe omega2. Nie ma natomiast zdolności zmieniających czynność receptorów benzodiazepinowych omega3. Efektem zażycia zolpidemu jest krótszy czas zaśnięcia, obniżenie nocnych przebudzeń, poprawa jakości snu i jego przedłużenie. Preparat pozostaje bez wpływu na fazę REM snu, a jego działanie można odczuć w czasie od 10 do 30 minut po zażyciu. Wpływ leku trwa do 6h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zolpidem lub pozostałe składniki preparatu
- napady bezdechu sennego
- mastenia
- ciężka niewydolność wątroby
- ostra niewydolność płuc lub zaburzenia oddychania
- ze względu na brak wystarczających danych, leku nie należy stosować u dzieci i pacjentów z chorobami psychicznymi

Dawkowanie Zolpigen:
Doustnie. Dawkowanie zawiera zazwyczaj 10mg na dobę, tuż przed snem u pacjentów nie mających innych problemów zdrowotnych. W innych przypadkach dawka może wynosić 5mg na dobę, jednak zaleca się zażywanie leku skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel